При формуванні ціни газу для населення на наступний опалювальний сезон - з 1 травня 2022 року по 30 квітня 2023 року - враховуватимуться ціни газу на світовому ринку та обсягу власного його видобутку. Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль у ефірі програми "Свобода слова на ICTV".
Він також нагадав, що уряд має достатньо інструментів для захисту населення.
"Цьогорічна ціна на газ (…) це річний ринковий продукт, зафіксований на один рік. Звичайно, на наступний річний період він буде переглянутий НАК "Нафтогаз" і формуватиметься залежно від того, якою буде динаміка ціни на газ на світовому ринку та скільки буде газу в Україні, як ми підніматимемо власний видобуток, а ми над цим працюємо", – сказав прем'єр.
За його словами, цей "річний продукт буде зрозумілим", а уряд зробить усе можливе, щоб захистити споживачів "з точки зору ціни на газ".
Говорячи про домовленості з Міжнародним валютним фондом щодо "ринкової ціни" на газ, він зазначив:
"Меморандум із МВФ – це двосторонній документ, і там немає вимог. Там є спільна домовленість, як ми рухаємося. Там закріплені важливі для нас основи, які є базою нашого розвитку в ринковій економіці. Там прописані кроки щодо подальшого розвитку енергоринку, а не про катастрофічний зростанні цін, не про те, що економіка, енергетика та населення не потягнуть таких цін”.
Нагадаємо, що ціна на природний газ у Європі закріпилася вище за позначку в 1700 доларів за тисячу кубометрів.
Як пише ZN.UA, у зимовий період Україна увійшла з вкрай низькими запасами вугілля та газу. Пройти зиму з мінімальними втратами вдасться лише за умови теплої погоди. Проте нинішня ситуація – лише початок кризи, переконаний колишній прем'єр-міністр України, лідер «Української стратегії» Володимир Гройсман . Докладніше читайте в інтерв'ю Інни Ведерникової з Гройсманом « Ми лише на старті кризи » у ZN.UA.