Світовий банк: Фонд гарантування вкладів не стане конкурентом НБУ

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Прийняття закону про гарантування вкладів дозволяє НБУ зосередитися на виконанні основної функції, покладеної Конституцією - підтримувати стабільність гривні й не витрачати в перспективі ресурси та час на непрофільну діяльність.

Реформа системи гарантування вкладів не призведе до ослаблення позицій Національного банку в регулюванні банківської системи.

Таку думку висловила старший фінансовий спеціаліст представництва Світового банку в Україні Анжела Пригожина під час круглого столу «Реформа системи гарантування вкладів: чого очікувати ринку та вкладникам», який 3 квітня провела «Ліга фінансового розвитку» за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» FINREP та тижневика «Дзеркало тижня. Україна».

«Ці спекуляції мають зупинитися. В законі («Про систему гарантування вкладів фізосіб», - ред.) немає передачі від Національного банку функцій щодо пруденційного регулювання. Немає і механізмів фінансового оздоровлення або санації банку Фондом гарантування вкладів», - наголосила представник Світового банку.

За словами ж директора юридичного департаменту НБУ Віктора Новікова, прийняття зазначеного закону дозволяє НБУ зосередитися на виконанні основної функції, покладеної Конституцією, - підтримувати стабільність гривні й не витрачати в перспективі ресурси та час непрофільну діяльність (на кшталт ліквідацію неплатоспроможних банків тощо). Крім того, головний юрист НБУ звернув увагу, що у разі виникнення потреби в підтримці поточної ліквідності неплатоспроможних банків (наприклад, для повернення вкладникам депозитів, термін яких закінчився) Фонду потрібно буде звертатися за фінансовою підтримкою саме до НБУ.

Нагадаємо, що згаданий закон розширив повноваження ФГВФО щодо контролю над роботою банківської системи та закріпив за ним функцію виведення з ринку неплатоспроможних банків. Водночас НБУ має завершити ліквідацію тих фінустанов, яких розпочав. Як зазначав директор Генерального департаменту банківського нагляду НБУ Олексій Ткаченко, для цього центробанк залучатиме і представників ФГВФО – для набуття додаткового досвіду.

Коментуючи можливість ускладнення життя банків через появу додаткового контролера їх роботи в особі ФГВФО, голова наглядової ради Platinum Bank Юрій Блащук зауважив, що відповідних проблем не має виникнути. «Як зазначалося, Фонд користуватиметься звітними матеріалами, які вже сьогодні направляються до НБУ. Це не збільшує непродуктивні витрати банків. Для нас це дуже важливо», - наголосив банкір. !zn

Читайте также:

НБУ: Государство не должно спасать проблемные банки за свой счет

Банкиры: Перераспределение функций между НБУ и Фондом гарантирования вкладов ничего не даст

Всемирный банк: Банки должны делать разные взносы в Фонд гарантирования вкладов - в зависимости от рискованности своего бизнеса

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі