Суркіси і пов'язані з ними особи подали 42 позови проти НБУ

Поділитися
Суркіси і пов'язані з ними особи подали 42 позови проти НБУ Суди між Суркісами і Нацбанком тривають © УНІАН
6 і 18 вересня Київський апеляційний суд розгляне чергові апеляції.

Брати Ігор і Григорій Суркіси, а також пов'язані з ними особи подали 42 позову проти Національного банку України. Про це свідчать дані Єдиного державного реєстру судових рішень.

Іншими позивачами, зокрема, виступають батько Ігоря та Григорія - Рахміль Суркіс, Світлана Суркіс (дочка Г. Суркіса), Марина Суркіс (дочка І. Суркіса), Поліна Ковалик (є одним з акціонерів "А-Банку"), "А-Банк", футбольний клуб "Динамо" (І. Суркіс – президент клубу), а також пов'язані з Суркісами офшорні компанії - Camerin Investments LLP, Sunnex Investments LLP, Tamplemon Investments LLP, Berlini Commercial LLP, Lumil Investments LLP, Sofinam Investments LLP.

Майже всі позови подані до адміністративного суду і стосуються оскарження визнання Нацбанком зазначених осіб пов'язаними з "Приватбанком", із-за чого їх кошти в банку підлягали примусовому обміну на акції додаткової емісії (bail-in) під час націоналізації фінустанови.

За даними держреєстру, Київський апеляційний суд 6 і 18 вересня розгляне апеляції на рішення Окружного адміністративного суду Києва від 17 травня 2017 року, який задовольнив позови "А-Банку" і шести зазначених фізичних осіб.

Крім цього, в даний час не визначена дата засідання Вищого адміністративного суду, який повинен розглянути заяви про оскарження рішення Київського апеляційного суду від 27 липня і рішення Окружного адмінсуду від 20 березня 2017 року, якими частково задоволені позовні вимоги ФК "Динамо".

Повідомлялося, що 25 липня Окружний адміністративний суд Києва повністю задовольнив позов шести компаній, які пов'язують з бізнесменами Ігорем і Григорієм Суркісами до НБУ, Фонду гарантування вкладів, Мінфіну і "Приватбанку" про визнання протиправним рішення щодо списання коштів пов'язаних осіб при його націоналізації.

Кабінет міністрів України 18 грудня прийняв рішення про націоналізацію "Приватбанку" і купівлю Міністерством фінансів 100% його акцій за 1 грн.

26 грудня НБУ підтвердив конвертацію єврооблігацій та облігацій субординованого боргу "Приватбанку" на загальну суму 595 млн доларів у капітал банку в ході націоналізації. Згідно з повідомленням НБУ, жодні виплати власникам облігацій здійснюватися не будуть.

18 травня власники єврооблігацій "Приватбанку" оскаржили в Лондонському міжнародному арбітражному суді (London Court of International Arbitration) примусовий обмін цінних паперів на акції додаткової емісії банку.

Детальніше про судові позови, подані Суркісами проти НБУ, читайте у статті Юлії Самаєвої "НБУ vs "Динамо". Хто заб'є у наші ворота?" у тижневику "Дзеркало тижня. Украна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі