Як повідомляє Finbalance, позивачами виступили такі компанії як Camerin Investments LLP, Sunnex Investments LLP, Tamplemon Investments LLP, Berlini Commercial LLP, Lumil Investments LLP і Sofinam Investments LLP.
Наголошується, що текст відповідної судової постанови засекречено, але про рішення стало відомо із супутніх судових матеріалів у справі. Так, в рамках свого позову зазначені структури просили суд, зокрема, визнати протиправним та скасувати:
– рішення Комісії з питань визначення пов'язаних з банком осіб та перевірки операцій банків з такими особами НБУ №105 від 13 грудня 2016 року про призначення позивачів пов'язаними з "Приватбанком";
– наказ тимчасового адміністратора "Приватбанку" №22 від 20.12.2016 "Про заборону видаткових операцій з рахунків пов'язаних осіб" в частині, яка стосується прав та інтересів позивачів;
– рішення тимчасового адміністратора банку "Про погодження умов продажу неплатоспроможного банку ПАТ КБ "Приватбанк" від 20.12.2016 №2893 в частині, яка стосується прав та інтересів позивачів.
При націоналізації "Приватбанку" кошти зазначених компаній-позивачів потрапили під операцію bail-in (примусову конвертацію в акції банку).
Раніше DT.UA писало, що в результаті націоналізації "Приватбанку" сім'я Суркісів втратила більш ніж 248,6 млн доларів та 574 тис. євро в кіпрському філії банку, як юридичні особи, а також більш ніж 1,04 млрд грн в Україні – як фізичні особи.
Як вказувала Юлія Самаєва, суть судових позовів навколо цих коштів зводиться до неправомірності рішення №105 комісії НБУ з питань визначення пов'язаних із Приватбанком осіб і зупинки ФГВФО операцій щодо поточних, депозитних, кореспондентських або інших рахунків у Приватбанку.
За її словами, для більш-менш обізнаних спостерігачів зв'язок власників "Динамо" з екс-власником Приватбанку очевидна.
"Навіть у справі "6 офшорів", уже програній Приватбанком у судах двох інстанцій, проглядається зв'язок між бізнесменами. Camerin Investments LLP, Sunnex Investments LLP, Tamplemon Investments LLP, Berlini Commercial LLP, Lumil Investments LLP, Sofinam Investments LLP - це ті самі шість компаній, які теж подали позови на НБУ, ФГВФО і Приватбанк. Як пам'ятаємо, вони також мають претензії до 105-го рішення НБУ і вважають, що до пов'язаних з колишніми власниками банку осіб не належать", - вказує Самаєва.
Самаєва зазначає, що всі згадані компанії засновані в один день, зареєстровані за однією адресою в Британії і вказують одну поштову адресу.
"Відмінність між ними лише в тому, що станом на 20 лютого 2017 р. три перші компанії належали Ользі Романовій - дружині Ігоря Суркіса, а інші - Поліні Ковалик, першій дружині його брата Григорія Суркіса" - вказує вона.
Кабінет міністрів України 18 грудня прийняв рішення про націоналізацію "Приватбанку і купівлю Міністерством фінансів 100% його акцій за 1 грн.
26 грудня Національний банк України підтвердив конвертацію єврооблігацій та облігацій субординованого боргу Приватбанку на загальну суму 595 млн доларів у капітал банку в ході націоналізації. Згідно з повідомленням НБУ, жодні виплати власникам облігацій здійснюватися не будуть.
18 травня Власники єврооблігацій "Приватбанку" оскаржили в Лондонському міжнародному арбітражному суді (London Court of International Arbitration) примусовий обмін цінних паперів на акції додаткової емісії банку.
Детальніше про судові позови, подані Суркісами проти НБУ, читайте у статті Юлії Самаєвої "НБУ vs "Динамо". Хто заб'є у наші ворота?" у тижневику "Дзеркало тижня. Украна".