Господарський суд Києва поновив розгляд справи за позовом "Інвестиційно-металургійного консорціуму" (Київ) про визнання незаконним наказу Фонду державного майна (ФДМ) від 15 лютого 2005 року, яким скасовувався ряд наказів, що регламентують проведену у 2004 році повторну приватизацію "Криворіжсталі" (сьогодні - "Арселор Міттал Кривий Ріг").
Про це йдеться в ухвалі Господарського суду Києва. Згідно з нею, 22 травня суд вирішив поновити провадження у справі №38/113, яке було припинено 19 квітня 2005 року до розгляду.
Судовий розгляд по справі було призначено на 4 червня, повідомляють "Українські новини".
Як випливає з матеріалів справи, 19 квітня 2005 року господарський суд Києва припинив провадження у цій справі до того, як буде винесено рішення за позовом компанії Пінчука і Ахметова до Кабінету міністрів, що стосується приватизації меткомбінату. 25 листопада 2005 року суд залишив позов без розгляду.
Позитивне рішення суду у даному процесі, теоретично, може стати підставою для перегляду інших рішень судів, що стосуються першої приватизації комбінату, вважає партнер юридичної фірми "Єгоров, Пугінський, Афанасьєв і Партнери" Олексій Рєзников. У 2005 році він представляв у судах інтереси ІМС, пише Forbes.ua.
У суду було сім з половиною років для відновлення провадження за другим позовом ІМС, але він повернувся до нього лише зараз. Представники "Метінвесту", East One Віктора Пінчука та Фонду держмайна не змогли прокоментувати причини такого рішення на момент публікації цього матеріалу.
Представник "Арселорміттал Кривий Ріг" сказав, що нічого не знає про процес.
У червні 2006 року ІМС оскаржив у Європейському суді з прав людини рішення Верховного суду України про незаконність першої приватизації. Результат невідомий. У лютому 2011 року Пінчук говорив Forbes, що компаньйони з ІМС розраховують на перемогу.
В "Арселормітталі" бояться, що "Криворіжсталь" хочуть реприватизувати
Нагадаємо, що консорціум "Інвестиційно-металургійний союз" був створений в 2004 році компаніями, які контролювалися корпорацією "Інтерпайп Віктора Пінчука" (43,75%) та компанією System Capital Management Ріната Ахметова (56,25%).
Влітку того ж року компанія виграла конкурс з приватизації "Криворіжсталі". За 93,02% акцій комбінату консорціум заплатив близько $ 800 млн (4,26 млрд грн при стартовій ціні 3,806 млрд гривень). При цьому ще два претенденти на "Криворіжсталь" - міжнародний холдинг LNM Group пропонував ФДМ 1,5 млрд доларів, російська компанія "Северсталь-груп" - 1,2 млрд доларів, - ФДМУ не допустив до конкурсу.
Після Помаранчевої революції 2004 року тодішні президент Віктор Ющенко і прем'єр-міністр Юлія Тимошенко домоглися в судах визнання приватизації "Криворіжсталі" незаконною, комбінат був повернутий державі.
Потім підприємство було виставлено на повторну приватизацію за стартовою ціною 10 млрд гривень (близько 2 млрд доларів) і вже у жовтні 2005 року було продано Mittal Steel індійського мільярдера Лакшмі Міттала за рекордну в історії незалежної України суму 24,2 млрд гривень, або за $ 4,8 млрд (з яких 4,26 млрд гривень були повернуті ІМС). Пізніше комбінат був перейменований в "Арселорміттал Кривий Ріг". !zn
Читайте також:
Пінчук подав до міжнародного суду на Коломойського і Боголюбова