Суд Лондона виніс чергове проміжне рішення по справі Приватбанку

Поділитися
Суд Лондона виніс чергове проміжне рішення по справі Приватбанку © dpchas.com.ua
Суд засумнівався у витратах, пов'язаних з аеропортом "Бельбек".

Високий суд Лондона ухвалив рішення про те, що операції Ігоря Коломойського по фінансуванню юридичних та інших витрат аеропорту "Бельбек" (Севастополь, АРК) є "нестандартними" і зобов'язав українського бізнесмена узгодити подібні платежі.

Таке рішення прийнято в рамках позову Приватбанку до Ігоря Коломойського, Геннадія Боголюбова, а також компаній Teamtrend Ltd., Trade Point Agro Ltd., Collyer Ltd., Rossyan Investing Corp., Milbert Ventures Inc. і ZAO Ukrtransitservice Ltd., які імовірно їм належать.

Згідно з текстом рішення, юрфірма Field Fisher, що представляє Коломойського, повідомила юрфірму Hogan Lovells (обидві - Великобританія), що представляє інтереси Приватбанку, про необхідність перерахування істотних сум для фінансування судових витрат по різних виробництв.

У Field Fisher уточнили, що кошти будуть перераховані Stalmag SP z.o.o. з її рахунку у IMG Bank Slaski (обидва – Польща).

Згідно з даними Коломойського, він володіє 50% статутного капіталу деякої компанії, яка в виробництві як E Co., якій належить 100% акцій Stalmag з оціночною вартістю 15 млн. доларів.

Позивач засумнівався відповідно подібних платежів наказом Високого суду про всесвітній арешт активів відповідачів, який був виданий у грудні 2017 року.

Суд порахував, що таке фінансування, в тому числі за рахунок коштів Stalmag, не є необґрунтованим або неприпустимим. Разом з тим уточнив, що відповідачу – Коломойському - необхідно узгодити з позивачем – Приватбанком або судом подібні операції.

Суд також розглянув інші операції бізнесмена, в яких, зокрема, задіяні Selantia Limited, Atrasten Ventures Limited, Perkela Service Limited (усі - Віргінські о-ва), Goiania Comercio E Servicos Internacionais LDA (Португалія), а також Redhill Limited (Беліз).

Високий суд відмовив у необхідності узгоджувати ці операції в рамках наказу про замороження активів.

Загальна сума всіх операцій, разом з фінансуванням витрат аеропорту Бельбек, становить понад 40 млн.доларів.

Повідомлялося, що Високий суд Лондонана початку березня виніс рішення, що зобов'язує Rossyn Investing Corp, Milbert Ventures Inc і ZAO Ukrtransitservice Ltd - структури, пов'язані з Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим – деталізувати операції з коштами "Приватбанку".

У грудні 2017 року вже державного "Приватбанк" домігся того, що Високий суд Лондона видав наказ про всесвітній арешт активів екс-власників банку Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова і шести компаній, які ним імовірно належать або перебувають під їх контролем. За допомогою цього судового розгляду "Приватбанк" збирається повернути понад 2,5 млрд доларів, з урахуванням відсотків.

Юристи олігарха Ігоря Коломойського ставлять під сумнів результати розслідування компанії Kroll, згідно з яким "Приватбанк"був об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій мінімум протягом 10 роківдо націоналізації, що призвело до збитків у розмірі 5,5 млрд доларів.

Як писало DT.UA, в кіпрському судедело "Приватбанку" буде розглядатися в кращому випадку 5-7 років. Детальніше про судову тяганину "Приватбанку" читайте в матеріалі Юлії Самаєвої "Другий фронт Приватбанку".

21 грудня 2016 року "Приватбанк" перейшов у державну власність. Держава отримала 100% в його капіталі, фінустанова було докапитализировано на суму 116,8 млрд грн. В кінці червня 2017 року Кабмін вирішив докапіталізувати банк ще на 38,5 млрд гривень на підставі пропозицій НБУ та висновку незалежного аудитора - компанії EY.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі