Юристи Коломойського в черговий раз оскаржують аудит "Приватбанку" компанією Kroll

Документ
Поділитися
Юристи Коломойського в черговий раз оскаржують аудит "Приватбанку" компанією Kroll Юристів Коломойського не влаштувало оголошення результатів аудиту в форматі презентації
Редакція DT.UA отримала лист, в якому юристи олігарха на підставі відповіді НБУ ставлять під сумнів результати forensic audit "Приватбанку".

Юристи олігарха Ігоря Коломойського в черговий раз ставлять під сумнів результати розслідування компанії Kroll, згідно з якими "Приватбанк" був об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій мінімум протягом 10 років до націоналізації, що призвело до завдання банку збитків щонайменше у розмірі 5,5 млрд доларів.

Адвокат Ігоря Валерійовича спростовує результати розслідування на підставі офіційної відповіді НБУ від 16.01, згідно з якою центробанк "передав для ГПУ і НАБУ копії розміщеної на його сайті презентації розслідування Kroll".

"Національний банк не володіє інформацією про передачу ПАТ КБ "Приватбанк", компанією Kroll Генеральній прокуратурі, НАБУ висновків компанії Kroll "за результатами незалежного розслідування" і будь-яких доказів, які підтверджують його", - йдеться у відповіді регулятора за підписом заступника голови НБУ Катерини Рожкової.

На підставі цієї відповіді юристи стверджують, що:

"Згідно з інформацією, отриманою від Національного банку України у відповідь на наш запит, результатами розслідування компанії Kroll щодо "Приватбанку" є лише презентація, оприлюднена на сайті Національного банку України.

Тобто багатомісячне "незалежне розслідування" компанії Kroll втілилось у презентацію обсягом 7 сторінок, оформленій на бланку Національного банку України, а не компанії-виконавця та не підтверджене ані належним чином складеним звітом, ані жодними доказами. Крім того, за результатами такого "незалежного розслідування" ніхто не взяв на себе відповідальності, адже оприлюднений документ не містить підпису будь-якої особи – ні представників Kroll, ні службових осіб Національного банку.

Якою є усталена практика оформлення результатів роботи компанії Kroll, можна побачити, наприклад, на сайті Національного банку Молдови – це документ, оформлений на бланку компанії Kroll, обсяг якого складає 57 сторінок та який дає змогу визначити виконавця звіту – компанію Kroll та зроблений її обсяг робіт.

Таким чином, не існує "незалежного розслідування компанії Kroll", а висновки, оприлюднені Національним банком України є завідомо недостовірною інформацією, яка порочить честь, гідність і ділову репутацію І.В. Коломойського, у зв'язку з чим ним вживаються заходи щодо судового захисту.

Звертаємо увагу на те, що згідно з повідомленнями засобів масової інформації, вартість послуг компанії Kroll Associates U.K. Limited ("Kroll") становить щонайменше 3,4 млн євро (що є еквівалентом майже 100 млн грн). Тобто українським платникам податків анонімна презентація із "результатами незалежного розслідування" коштувала майже 15 млн грн за одну сторіну, що свідчить про "ефективність" втрачання коштів Національним банком України".

Зазначимо, що надані НБУ результати розслідування Kroll підтвердили попередні висновки регулятора про шахрайські дії і нанесенні "Приватбанку" збитків щонайменше у розмірі 5,5 млрд доларів.

Читайте також: Суд Лондона 2 березня винесе рішення за позовом "Приватбанку" проти Коломойського і Боголюбова

У грудні 2017 року вже державний "Приватбанк" домігся того, що Високий суд Лондона видав наказ про всесвітній арешт активів екс-власників банку Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова та шести компаній, які їм ймовірно належать або перебувають під їхнім контролем. За допомогою цього судового розгляду "ПриватБанк" збирається повернути понад 2,5 млрд доларів, з урахуванням відсотків.

В інтерв'ю DT.UA міністр фінансів Олександр Данилюк заявив про те, що дії ГПУ в Україні ускладнили розгляд справи "Приватбанку" в Лондонському суді.

Нагадаємо, що 21 грудня 2016 року "ПриватБанк" перейшов у державну власність. Держава отримала 100% в його капіталі, фінустанова була докапіталізована на суму 116,8 млрд гривень. Наприкінці червня 2017 року Кабмін вирішив докапіталізувати банк ще на 38,5 млрд гривень на підставі пропозицій НБУ та висновку незалежного аудитора - компанії EY.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі