Аудит підтвердив шахрайське використання "ПриватБанку" протягом 10 років

Доповнено
Поділитися
Аудит підтвердив шахрайське використання "ПриватБанку" протягом 10 років У НБУ розповіли про ключові висновки розслідування щодо "ПриватБанку" © УНІАН
"ПриватБанк" був об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій, що призвело до збитків щонайменше у 5,5 млрд доларів, заявили в компанії Kroll.

Результати розслідування компанії Kroll підтвердили, що ПАТ "ПриватБанк" було об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій мінімум протягом 10 років до націоналізації, що призвело до завдання банку збитків щонайменше у розмірі 5,5 млрд доларів.

Про це йдеться в результатах розслідування, наданих Національному банку України, повідомляє прес-служба НБУ.

Ключові висновки розслідування:

- Виведення коштів. Існують чіткі ознаки того, що кредитні кошти були використані для придбання активів і фінансування бізнесу в Україні та за кордоном на користь екс-акціонерів і груп, афілійованих з ними осіб.

- Приховування джерел походження коштів. Механізми, які використовувалися для маскування джерел і реального призначення кредитів, мають характерні риси скоординованої схеми відмивання грошових коштів.

Наголошується, що обсяг операцій і швидкість їх проведення (протягом декількох хвилин між операціями), відсутність обґрунтованого економічного зв'язку між особою, яка погашає кредит, і початковим позичальником, а також широке використання офшорних компаній спеціального призначення (SPV), свідчать про спроби приховати справжнє призначення коштів від регуляторів та інших стейкхолдерів.

- Банк у банку. Центральним елементом організованої махінації з кредитним портфелем і виведенням коштів була тіньова банківська структура всередині "ПриватБанку". Ця секретна структура забезпечувала проведення платежів і сприяла руху коштів по сотням кредитних договорів на мільярди доларів в інтересах осіб, пов'язаних з колишніми акціонерами і групами афілійованих з ними осіб.

- Структура та управління кредитами. Тіньова банківська структура керувала корпоративним кредитним портфелем пов'язаних осіб. Під її контролем надавалися нові кредити, які зазвичай використовувалися для погашення основної суми та відсотків за існуючими кредитами пов'язаних осіб. Вона забезпечувала здійснення транзакцій з метою приховати джерело і справжнє призначення кредитних коштів, створюючи видимість звичайного клієнтоорієнтованого банку. Банк залучав кошти українських та іноземних вкладників для підтримки схеми циклічного перекредитування.

- Баланс. До націоналізації в грудні 2016 року понад 95% корпоративного кредитного портфеля було надано сторонам, пов'язаним з колишніми акціонерами і групами афілійованих з ними осіб. Наприкінці 2016-го 75% кредитного портфеля було консолідовано в кредити 36 позичальникам, зв'язаним з колишніми акціонерами і групами афілійованих з ними осіб. Більшість з них не погашаються і є простроченими, що призвело до збитків банку мінімум у 5,5 млрд доларів.

Наголошується, що результати розслідування Kroll підтвердили попередні висновки Національного банку.

Нагадаємо, що 21 грудня 2016 року "ПриватБанк" перейшов у державну власність. Держава отримала 100% в його капіталі, фінустанова була докапіталізована на суму 116,8 млрд гривень.

Наприкінці червня 2017 року Кабмін вирішив докапіталізувати банк ще на 38,5 млрд гривень на підставі пропозицій НБУ та висновку незалежного аудитора - компанії EY.

У грудні 2017 року "ПриватБанк" домігся того, що Високий суд Лондона видав наказ про всесвітній арешт активів екс-власників банку Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова та шести компаній, які їм ймовірно належать або перебувають під їхнім контролем. За допомогою цього судового розгляду "ПриватБанк" збирається повернути понад 2,5 млрд доларів, з урахуванням відсотків.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі