Стратегію монетарної політики не слід переглядати щороку – економіст

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Стратегію монетарної політики не слід переглядати щороку – економіст НБУ слід переглядати Основні засади кредитно-грошової політики набагато рідше © Нацбанк України / Flickr
Стратегія монетарної політики Нацбанку, або її принципи, повинна бути певною мірою його "конституцією".

Незмінна практика щорічної розробки і затвердження Основних засад монетарної політики Національного банку є застарілою і помилковою, пише в своїй статті для DT.UA доктор економічних наук, екс-директор МВФ від України Олександр Петрик.

Автор зазначає, що наразі Нацбанк разом з радою НБУ в черговий раз готується до затвердження Основних засад монетарної політики на наступний рік.

На думку економіста, вже сам факт щорічної розробки і затвердження радою НБУ Основних засад дисонує з визначенням "стратегія монетарної політики", так як відповідно до закону про НБУ (ст. 8 і 9 цього закону) рада має розробляти та щорічно затверджувати основні засади (стратегію) монетарної політики, що "певною мірою є нонсенсом".

"Звичайно, рада банку має один раз розробити та затвердити стратегію монетарної політики НБУ на багато років наперед, на те вона і є стратегією. Це можна порівняти із тим, як розроблено та прийнято Конституцію країни, тобто комплекс законів, за якими вона живе. І Конституцію не треба розробляти та затверджувати кожен рік. Стратегія монетарної політики НБУ, або її засади, має бути певною мірою його конституцією", - йдеться в статті.

Петрик вказує, що команда стратегів Нацбанку може і навіть повинна час від часу вносити певні зміни в стратегію та затверджувати їх у відповідності із змінами у фундаментальних факторах в економіці, але необхідність цих змін, як правило, не виникає дуже часто, тим більше з регулярністю раз на рік.

"Бо тоді такий документ буде вже не стратегією, а скоріше, тактикою або планом дій центрального банку щодо різних аспектів його діяльності на наступний рік. І відповідний документ повинен мати іншу назву, а закон про Національний банк України має бути відкоригований", - підсумовує автор.

Читайте також: У НБУ не виключили підвищення темпів інфляції в 2018 році

Детальніше про проблеми формування Засад грошово-кредитної політики НБУ читайте у статті Олександра Петрика "Домисли та реалії інфляційного таргетування" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі