У Національному банку України вважають, що економічно необґрунтоване підвищення урядом зарплат і соціальних виплат істотно підвищує ризик невиконання інфляційної мети у 2018 році.
"Збільшення орієнтації уряду України на фінансування поточних видатків соціальної спрямованості може привести не тільки до прискорення інфляції, а і до обмеження державних інвестицій і зростання боргового навантаження, що негативно впливатиме на середньострокові перспективи економічного зростання", – сказано в прес-релізі НБУ, поширеному в п'ятницю, 14 липня.
Крім того, регулятор вказав на небезпеку недостатньо рішучого впровадження реформ для макрофінансової стабільності держави. Погіршити ситуацію може також наближення пікових виплат з державного і квазі-державного боргу в 2018-2019. А адміністративне регулювання тарифів, зокрема, на енергоносії, може у короткостроковій перспективі відхиляти траєкторію інфляції в обидві сторони.
"Ключовим політичним ризиком для макроекономічної стабільності є повільне впровадження реформ, передбачених загальною програмою України з МВФ, і затримки або припинення надходження офіційного фінансування", – підкреслили в Нацбанку.
Як повідомлялося, споживчі ціни в Україні в червні 2017 року порівняно з травнем зросли на 1,6%. З початку року ціни в Україні зросли на 7,9%. За даними Державна служба статистики, річна інфляція (до червня минулого року) склала 15,6%.