США попередили європейських союзників про спроби Росії обійти санкції — FT

Поділитися
Москва намагається отримати важливі технології через «чорний хід», заявляють у Вашингтоні.

США попередили чотири європейські країни про методи, які Росія використовує для обходу санкцій, і надали їм детальний список важливих товарів подвійного призначення, які РФ намагається придбати, в той час, як Вашингтон активізує зусилля, спрямовані на те, щоб завадити Москві отримати зброю для війни проти України. Про це повідомляє FT.

Заступник міністра фінансів США з питань тероризму та фінансової розвідки Браян Нельсон відвідав цього тижня Швейцарію, Австрію, Італію та Німеччину, щоб поінформувати, як Росія намагається відновити свої постраждалі військово-промислові ланцюги постачання в обхід західного експортного контролю.

«Росія кидає багато ресурсів на обхід наших санкцій», - сказав американський чиновник, додавши, що РФ вчиться в інших країн, які перебувають під жорсткими санкціями, таких як Іран, як отримувати важливі технології через «чорний хід».

США визначили товари, які Росія найбільш зацікавлена отримати: оптичні прилади, такі як осцилятори, осцилографи і тепловізійні компоненти, електронні компоненти, такі як напівпровідникові датчики і програмовані вентильні матриці (різновид інтегральних схем), а також прилади для вимірювання напруги і потужності.

Офіційні особи США також намагалися попередити чиновників, компанії і банки в чотирьох країнах Європи про потенційні сигнали, які можуть свідчити про ухилення від санкцій, такі як фальсифікація контрактів і накладних для приховування зв'язків з Росією, відмова надавати банкам і вантажовідправникам детальну інформацію про передбачуване кінцеве використання товару, а також часті зміни кінцевих користувачів або одержувачів платежів в останню хвилину.

США та їхні партнери по G7 зробили усунення лазівок у санкціях і боротьбу з ухиленням від обмежень своїм пріоритетом в останні місяці, оскільки простір для санкцій проти нових секторів російської економіки зменшується.

Спільні зусилля офіційних осіб США, Великої Британії та ЄС, розпочаті цієї весни, спрямовані на такі країни, як Об'єднані Арабські Емірати, Туреччина та країни Центральної Азії, які підозрюються в тому, що вони є каналами для експорту технологій та обладнання до Росії, які РФ потім може перепрофілювати і використовувати в оборонній промисловості.

Американський чиновник заявив, що навіть деякі країни, які публічно виступали проти війни Росії, «не вживають достатніх заходів для того, щоб РФ не могла використовувати їхні компанії і банки для оснащення збройних сил».

Він додав, що в деяких країнах, в тому числі на Близькому Сході і серед сусідів Росії, де Кремль поглибив свої фінансові зв'язки і торговельні потоки, оскільки інші ринки були закриті, спостерігається низка тривожних тенденцій.

За його словами, Росія відреагувала на перебої в ланцюгах поставок з початком війни, доручивши своїм спецслужбам визначити міжнародні компанії, з якими можна було б співпрацювати. РФ також намагається заповнити втрачені ресурси шляхом перепрофілювання товарів, таких як мікросхеми з невійськової електроніки, а також переоснащення своїх виробничих потужностей.

За його словами, пріоритетом для Заходу має бути позбавлення Росії доступу до товарів подвійного призначення і відсікання цих перепрофільованих виробничих потужностей від ресурсів, необхідних для заповнення виробничих прогалин.

Таке завдання стає все більш нагальним, оскільки війна наближається до «критичної точки перелому», сказав він. Західні оборонні чиновники заявляють, що Україна готує контрнаступ проти окупаційних російських військ, який може визначити хід війни.

Цього місяця США оголосили про нові заходи, спрямовані проти фізичних та юридичних осіб, які можуть допомагати ухилятися від санкцій, в рамках кроків, спрямованих на посилення обмежень швидше, ніж Москва зможе розробити нові способи їх обходу.

«Критерії для обходу санкцій мають бути розширені. Це ще більше затягне зашморг на шиї [Путіна], коли справа дійде до фінансування його агресивної війни», - сказав один високопоставлений дипломат ЄС.

Посол ЄС з питань санкцій Девід О'Салліван нещодавно відвідав ОАЕ, Туреччину і Киргизстан, щоб донести до них жорстку позицію Заходу. Наступного тижня він відвідає Казахстан разом з представницею Міністерства фінансів США Елізабет Розенберг, а потім вирушить до Узбекистану, Сербії, Грузії та Вірменії.

«Ці санкції залишаться тут надовго. Тому, безумовно, з європейського боку тривають роздуми про те, [як] нам організувати себе дещо по-іншому, щоб впоратися з цим завданням, яке стоятиме перед нами ще кілька років», - сказав він журналістам у Вашингтоні.

Раніше повідомлялося, що відповідальні за санкції офіційні особи Міністерства фінансів США планують спеціальні міжнародні поїздки, щоб переконати компанії та країни, які все ще ведуть бізнес із Росією, розірвати фінансові зв'язки з РФ.

Кожен ввезений у РФ китайський або американський чип і напівпровідник, кожна поставлена в країну-агресорку пральна машина означають, що в росіян з'явилася ракета, яка може вбити українську дитину, і високотехнологічна начинка у гвинтокрила або танка, які вбиватимуть наших солдатів. Але що роблять Київ та його західні партнери, аби не допустити ввезення до РФ високотехнологічної продукції? Про це – у статті Володимира Кравченка "Забити наглухо чорний хід: як заборонити Росії обходити санкції".

 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі