Фахівці Мінфіну США з питань санкцій поїдуть в Європу, переконувати компанії розірвати зв'язки з РФ — AP

Поділитися
Фахівці Мінфіну США з питань санкцій поїдуть в Європу, переконувати компанії розірвати зв'язки з РФ — AP © Радио Свобода
Вони планують, зокрема, поділитися інформацією про потенційних порушників санкцій.

Відповідальні за санкції офіційні особи Міністерства фінансів США планують спеціальні міжнародні поїздки цього місяця, щоб переконати компанії та країни, які все ще ведуть бізнес із Росією, розірвати фінансові зв'язки з РФ через її війну проти України, повідомляє AP.

Меседж полягає в тому, що ті, хто працює з російським урядом, повинні прийняти рішення: продовжувати надавати Москві матеріальну підтримку або продовжувати вести бізнес з країнами, на які припадає 50% світової економіки.

Про це заявили журналістам високопосадовці Міністерства фінансів США, які говорили на умовах анонімності.

Представники Міністерства Ліз Розенберг і Брайан Нельсон - фахівці з питань санкцій і фінансування тероризму, цього місяця поїдуть до Європи, щоб зустрітися з керівниками фінансових установ у Швейцарії, Італії та Німеччині. Вони планують поділитися розвідувальною інформацією про потенційних порушників санкцій і попередити про можливі покарання за недотримання міжнародних санкцій.

Розенберг також зупиниться в Казахстані, щоб закликати приватний бізнес країни не надавати матеріальну або розвідувальну підтримку Кремлю. Раніше цього року державний секретар США Ентоні Блінкен відвідав Казахстан, щоб запевнити в підтримці США його незалежності і наголосити на важливості поваги до суверенітету та територіальної цілісності.

Держави Центральної Азії займають нейтральну позицію щодо України, не підтримуючи ні російське вторгнення, ні засудження війни з боку США та Заходу.

У п'ятницю, 7 квітня, високопосадовці Міністерства фінансів США вказали на уповільнення економічного зростання Росії як на ознаку того, що зусилля із запровадження санкцій проти російських олігархів та значної частини економіки РФ були успішними. Курс рубля також падає.

Чиновники відзначають план обмеження цін на нафту, який був прийнятий наприкінці 2022 року країнами G7 з метою скоротити доходи РФ.

Країни погодилися платити за російську нафту 60 доларів за барель. Мета полягає в тому, щоб позбавити Кремль грошей для продовження війни, але при цьому дозволити потоки нафти з Росії та сприяти утриманню цін на низькому рівні.

Наразі США і союзники запровадили прямі санкції проти понад 2 500 російських компаній, урядовців, олігархів та їхніх родин. Санкції блокують їм доступ до американських банківських рахунків і фінансових ринків, перешкоджають вести бізнес з американцями, подорожувати до США тощо.

У річницю вторгнення США почали націлюватися на суб'єктів, які допомагали Росії уникати попередніх раундів санкцій. Металургійний та гірничодобувний сектори Росії також є серед об’єктів, проти кого спрямовані санкції.

Раніше повідомлялося, що адміністрація президента США Джо Байдена розширює штат федеральних агентів, які розслідують порушення санкцій проти РФ. Міністерство юстиції додало 25 нових прокурорів до відділу контррозвідки та експортного контролю. Вони працюватимуть з корпораціями над розслідуванням обходу санкцій та експортного контролю, а також висуватимуть кримінальні звинувачення проти компаній, якщо вони вчиняють порушення. За словами чиновників, деякі з цих прокурорів є новими співробітниками, тоді як інші були перерозподілені з різних відділів.

 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі