США оголосили про санкції проти китайських підприємств, причетних до виробництва російського БПЛА “Гарпія”

Поділитися
Це перші санкції США проти підприємств Китаю, які виробляють комплексні системи озброєнь у партнерстві з компаніями РФ.

У четвер, 17 жовтня, США оголосили про санкції проти однієї фізичної особи й трьох компаній, причетних до розробки й виробництва російського ударного БПЛА дальнього радіусу дії серії “Гарпія”, який РФ використовує у війні проти України, повідомляє “Голос Америки”.

У Держдепартаменті США заявили, що безпілотник “Гарпія”, розроблений та вироблений у Китаї спільно з оборонними компаніями РФ, використовувався для знищення об'єктів критично важливої інфраструктури, його застосування призводило до масових жертв.

Китайські фізичні та юридичні особи, які потрапили під нові обмеження, брали участь у розробці й виробництві військового обладнання для підсанкційної оборонної компанії РФ для подальшого використання у війні проти України.

Штати й раніше запроваджували обмеження проти китайських підприємств, які постачають критично важливу продукцію для російського військово-промислового комплексу, але це перші американські санкції проти підприємств із Китаю, які безпосередньо розробляють та виробляють комплексні системи озброєнь у партнерстві з російськими компаніями.

У вересні Reuters повідомляло, що росіяни почали виробництво нового ударного дрона великої дальності "Гарпія-А1", при виготовленні якого використовуються китайські запчастини та двигун. Згідно з даними ЗМІ, російський електромеханічний завод "Купол” повідомив Міноборони РФ, що зміг налагодити масштабне виробництво безпілотників на заводі в Китаї, щоб ця зброя могла бути використана в ході війни проти України.

Китай, публічно закликаючи до припинення "української кризи", став опорою для РФ у війні проти України, значно зблизившись із Москвою. Пекін, зокрема, збільшив продажі Росії верстатів, мікроелектроніки й інших технологій, які РФ використовує для виробництва ракет, танків, літаків та іншого озброєння для війни. Детальніше про це розповідав Володимир Кравченко в статті "Питання життя і смерті. Що слід знати про "постачання" китайської зброї Росії".

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі