Китайсько-бразильський «мирний план» упакований у гарні слова, але є загрозою для України – оглядач

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Китай не зацікавлений у поразці РФ.

Китай та Бразилія презентували платформу «Друзі миру», яку вони хочуть представити як консолідовану позицію Глобального Півдня щодо припинення війни в Україні. І 13 країн, які були присутні на зустрічі, де й презентували платформу, виступили з комюніке, в якому підтримали оприлюднений у травні китайсько-бразильський план урегулювання «української кризи». Чому цей план, упакований в гарні слова, становить загрозу для України, розповів Володимир Кравченко у статті «Мирний план друзів Путіна викликав страх у російських Z-патріотів. Не влаштує він і Україну».

«Попри постійні голосіння Пекіна про «повагу до суверенітету, територіальної цілісності та принципів Статуту ООН» вигаданий ним план нічого такого не містить. У ньому немає мети вивести російські війська з України, звільнити захоплені РФ території, тобто відновити суверенітет України на власній землі. За зовні привабливим закликом не розширювати зони військових дій стоїть заморожування поточної ситуації, позбавлення нас права завдавати ударів по агресору та звільняти захоплену 1/5 частину країни…», – пише Кравченко.

Автор також наголошує, що замороження збройного протистояння може призвести до відновлення бойових дій через кілька років. Тоді як план Китаю та Бразилії взагалі не передбачає гарантій безпеки для України.

«Немає в плані ані слова про агресора, його відповідальність, плату за руйнування. В ньому немає справедливості ні на йоту, просто фіксація права сильного забрати, скільки може, й зупинитися там, де схоче. Водночас у плані виразно стирчать вуха інтересів Китаю та країн Глобального Півдня: зерно, нафта, газ…», – додає автор.

Безпосередньо Китай гарно розбагатів за час російсько-української війни. КНР не засудив РФ, яка вторглася до України, не ввів проти країни-терористки санкцій, не надав українцям жодної допомоги. І одночасно із заявами про недопустимість Україні західної зброї Пекін по-тихому постачає агресору верстати та комплектуючі.

Крім того, китайсько-бразильська ініціатива підриває зусилля України щодо просування свого плану припинення війни. Тому не можна вважати дивним той факт, що українці називають план КНР та Бразилії деструктивним та створеним в інтересах Кремля.

«Зрештою, не в інтересах Китаю поразка Росії — його молодшого партнера в протистоянні зі Сполученими Штатами», – підкреслює Кравченко.

На Заході також із підозрою дивляться на пропозицію Пекіна та Бразиліа.

За інформацією Le Temps, США та європейці не підтримують «мирного плану» Китаю та Бразилії, оскільки відсутність згадок про Статут ООН розглядається як схвалення стратегії Москви. Західні країни також звинувачують Китай у тому, що він фактично допомагає Росії виробляти зброю, постачаючи їй електронні компоненти: за даними держсекретаря США Ентоні Блінкена, 70% імпортованих РФ верстатів і 90% мікроелектроніки постачаються з Китаю та Гонконгу.

27 вересня Китай оголосив про намір створити платформу «Друзі миру», в межах якої країни сприятимуть «політичному врегулюванню» війни в Україні. Китайське Міністерство закордонних справ заявило, що їх спільний із Бразилією план схвально оцінили понад 110 країн.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі