Ініціатива Бразилії та Китаю щодо врегулювання «української кризи», яка є неприйнятною для Києва, цілком влаштовує Москву і навіть має кількох прихильників серед країн Європи. Однак Z-патріоти вважають ініціативу шкідливою, пише Володимир Кравченко у статті «Мирний план друзів Путіна викликав страх у російських Z-патріотів. Не влаштує він і Україну».
«Попри критику з боку Києва та його ключових західних партнерів китайсько-бразильські пропозиції можуть, у разі катастрофічної для України ситуації на фронті, стати основою для мирної угоди: загалом вони влаштовують Москву. По-перше, тому що залишають за нею окуповані території й дають Росії такий необхідний їй перепочинок. По-друге, ця ініціатива розмиває й без того слабку підтримку України з боку країн Глобального Півдня та Заходу», – пише автор.
Раніше заступник міністра закордонних справ РФ Сєрґєй Рябков уже заявив, що Москва вітає «мирний план» Бразилії та Китаю. Однак саму платформу «Друзі миру» очільник російського МЗС Сєрґєй Лавров нині оцінив стримано: «Цій групі ще працювати й працювати… Головне, щоб свої пропозиції вони ґрунтували на реаліях, а не брали з абстрактних розмов».
«Водночас невдоволення Москви спричинила участь Франції та Швейцарії в п’ятничній зустрічі. Цілком імовірно, що такі заяви представників Кремля є лише частиною гри росіян із просування китайсько-бразильського плану», – пише автор.
Водночас так звані Z-патріоти вважають таку ініціативу досить шкідливою для РФ. На думку росіян, які підтримують війну в Україні, план КНР та Бразилії не відповідає національним інтересам Росії, оскільки докорінно відрізняється від пропозицій Путіна й передбачає замороження «конфлікту». Багато хто з них, як і російський публіцист Ґєорґій Бовт, побоюються, що Китай «примушуватиме до миру» Росію.
Щоправда, прихильники китайсько-бразильської ініціативи є й на Заході. Зокрема, Швейцарія та Угорщина підтримують цей план та закликають до необхідності припинити кровопролиття й розпочати переговори. І якщо заяви Будапешта не дивують, то позиція Берна розчарувала Київ.
Нагадаємо, Китай та Бразилія презентували платформу «Друзі миру», яку вони хочуть представити як консолідовану позицію Глобального Півдня щодо припинення війни в Україні. І 13 країн, які були присутні на зустрічі, де й презентували платформу, виступили з комюніке, в якому підтримали оприлюднений у травні китайсько-бразильський план урегулювання «української кризи». Цей план, упакований в гарні слова, становить загрозу для України.