Справа Суркісів проти Приватбанку повернули в нижню судову інстанцію

Поділитися
Справа Суркісів проти Приватбанку повернули в нижню судову інстанцію
Не всі судді підтримали рішення.

Велика Палата Верховного Суду 14 вересня прийняла рішення повернути на розгляд Касаційного цивільного суду справу щодо оскарження рішення Печерського суду від 2017 року на користь компаній братів Суркісів на 350 млн дол.

Про це повідомив в Facebook суддя Верховного Суду Віталій Пророк.

"Велика палата Верховного Суду проголосувала за повернення на розгляд Касаційного цивільного суду справи (14-88цс21) за касаційними скаргами Приватбанку і КМУ на постанову Печерського районного суду від 09.02.2017р. Про забезпечення позову у справі №757/7499/17-ц за позовом ряду LLP до Приватбанку і інших про зобов'язання виконувати умови договорів ", - написав він.

Він зазначив, що з такими підходами рішення у справі не буде швидким.

Втім є сподівання, що подальший розгляд буде принаймні неупередженим. Нагадаємо читачам, що проблема даної справи полягає у том, що по суті вона досі не розглядалася, а Печерський районний суд без розгляду справи, виніс рішення лише про забезпечення позову офшорних компаній до банку. При цьому позиція банку полягає у тому, що самі депозити офшорних компаній давно конвертовано в капітал і фізично їх у банку немає, як і відсотків за ними, всі зобов’язання банк перед офшорними компаніями виконав. Сподіваємося, що повноцінний розгляд справи на 350 млн дол. таки відбудеться.

До цього в Верховному Суді пояснили, хто затягує розгляд «справи Суркісів». Мовляв, Печерський суд не надає Верховному Суду матеріали по справі за позовом офшорних компаній, пов'язаних з братами Суркісами, попри надіслані вимоги — тому Суд не може розглянути касаційні скарги Кабміну і «ПриватБанку».

Звітуючи в Раді генпрокурорка Ірина Венедиктова заявила, що не може блокувати «справа ПриватБанку», і виправдовувала проведення додаткових експертиз інтересами справи.

На практиці призначення додаткових, а насправді непотрібних експертиз часто використовується, навпаки, для затягування часу або злиття справ. До того ж всі необхідні експертизи вже провело НАБУ. У бюро припускають, що справу можуть «злити» за відпрацьованою схемою: Печерський райсуд Києва може передати її з НАБУ в інший орган досудового розслідування.

Про що Венедиктова збрехала під час виступу в Раді, читайте в матеріалі Вадима Валька і Богдана Миколайчука «Казки для депутатів» в ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі