Співробітництво МВФ з Україною зводиться до переливання грошей "Газпрому" - експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Співробітництво МВФ з Україною зводиться до переливання грошей Співробітництво МВФ з Україною зводиться до переливання грошей «Газпрому» - експерт
Щоб закрити боргову дірку одного лише "Нафтогазу", необхідні дві українські фінансові системи в її нинішніх масштабах.

У 2014-2015 роках всі кредити, отримані Україною від Міжнародного валютного фонду, будуть спрямовані на погашення боргів за російський газ.

Про це в інтерв'ю ZN.UA заявив Андрій Кириленко, професор практики фінансів в школі менеджменту MIT Sloan Массачусетського інституту технологій.

Як зазначив Андрій Кириленко, який 12 років пропрацював у МВФ, програма кредитування stand-by після першого перегляду "відкрилася в новому світлі".

"Тепер у моєму розумінні вона виглядає так, що це просте переливання грошей Міжнародного валютного фонду "Газпрому". Причому їх буде витрачено за цією адресою всі без винятку, до останнього цента", - підкреслив експерт.

"Усе досить просто. Найбільша стаття держвидатків - це потреба в додатковому фінансуванні "Нафтогазу". Включаючи 2014–2015 рр. усі очікувані грошові надходження від МВФ просто віддадуть у рахунок цієї заборгованості, і ні на що інше їх просто не залишиться", - пояснив він.

У своїх висновках Кириленко посилається на цифри Міжнародного валютного фонду, що містяться у переглянутій влітку нинішнього року програмі.

"Відповідно до закладених туди оцінок, прогнозований дефіцит усього державного бюджету на 2014 р. становить 88 млрд грн, тоді як у НАК "Нафтогаз України" окремо - 115 млрд, або майже в півтора разу більше. При цьому передбачається приріст активів усієї фінансової системи на 63 млрд грн, а внутрішнього банківського кредитування - на 51 млрд. Тобто, щоб закрити діру одного лише "Нафтогазу", необхідні дві (!) українські фінансові системи в нинішніх її масштабах!", - підкреслив професор Массачусетського інституту технологій.

"Очевидно, що над усією країною та її держфінансами висить величезна проблема, що не залишає будь-якого простору взагалі ні для чого. Про якусь стабілізацію, не кажучи вже про розвиток і приплив інвестицій, не може бути й мови. Щоб якось намагатися вирішити цю проблему і знаходити ці гроші, доведеться трясти всіх і вся, розриваючи платіжний, бюджетний і решту балансів. Потрібно буде друкувати гривні, випускати облігації і спрямовувати на ці потреби всі залучені позики, знижувати резерви… Цим і надалі будуть поглиблюватися проблеми на валютному і кредитному ринках, дестабілізуватися курс і задиратися відсоткові ставки - усе це тягне країну у величезний вир або безодню", - зазначив він.

Детальніше про проблеми "Нафтогазу" і майбутньому економічних реформ в Україні читайте в повній версії інтерв'ю у свіжому випуску "Дзеркала тижня. Україна". !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі