НАК "Нафтогаз", продукуючи величезні збитки, є непосильним тягарем для української економіки.
Таку думку в інтерв'ю ZN.UA висловив Андрій Кириленко, професор практики фінансів в школі менеджменту MIT Sloan Массачусетського інституту технологій.
Посилаючись на дані Міжнародного валютного фонду, експерт зазначає, що прогнозований дефіцит всього державного бюджету на 2014 р. становить 88 млрд грн, тоді як у НАК "Нафтогаз України" окремо - 115 млрд.
"При цьому передбачається приріст активів всієї фінансової системи на 63 млрд грн, а внутрішнього банківського кредитування - на 51 млрд. Тобто, щоб закрити дірку одного лише "Нафтогазу", необхідні дві українські фінансові системи в її нинішніх масштабах", - підкреслює він.
Враховуючи це, дану компанію слід розглядати як загрозу національній безпеці, вважає Кириленко.
"Адже якщо б дірка в балансі "Нафтогазу" оцінювалася якоюсь приблизною і хоч якось прогнозованою величиною, то масштаби проблеми були б більш-менш зрозумілі, і далі з нею можна було б якось розбиратися. Але навколо неї триває якийсь перерозподіл, механіку якого ми, взагалі-то, просто не розуміємо, а масштаби і ризики навіть не можемо достовірно оцінити. Хоча продовжуємо вкидати в цю прірву величезні обсяги державних грошей", - вважає експерт.
Він переконаний, що усунення "проблеми "Нафтогазу" є "відправним пунктом будь-яких стабілізаційних заходів і будь-яких реформ".
За його словами, уряд України, який консультує Кириленко, вже має конкретний план, який фактично передбачає банкрутство компанії.
Детальніше про проблеми "Нафтогазу" і майбутнє економічних реформ в Україні читайте у повній версії інтерв'ю у свіжому випуску "Дзеркала тижня". !zn