Державна служба зайнятості буде перетворена на сучасний цифровий сервіс. Це передбачає стратегія розвитку держслужби зайнятості на 2022 – 2024 роки, повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.
В міністерстві озвучили ключові орієнтири Стратегії:
- створення сприятливих умов для зайнятості населення;
- посилення взаємодії з роботодавцями;
- трансформація Служби в цифровий сервіс;
- навчання та розвиток персоналу Служби;
- розвиток наукових підходів при організації аналізу та прогнозування ринку праці;
- оптимізація внутрішніх технологічних процесів та структури;
- зміна іміджу та інформаційної політики Служби.
"Очікуємо, що в результаті реалізації Стратегії державна служба зайнятості трансформується в цифрову систему соціального сервісу, який буде поєднувати інформаційні технології з розвитком людського капіталу, забезпеченням швидкого працевлаштування, легальної зайнятості населення та надання якісних послуг роботодавцям", – зазначив Ігор Дядюра, заступник міністра економіки України.
Нагадаємо, раніше Кабмін розпочав експеримент, згідно з яким Центри Державної служби зайнятості мають стати "клієнтоорієнтованими". Експеримент триватиме до кінця 2022 року.
Протягом поточного року Держцентр зайнятості зобов'язаний забезпечити цифровізацію своїх послуг, дозволити роботодавцям подавати звіти онлайн, а також передбачити можливість самообслуговування для шукачів та зареєстрованих безробітних та компаній.
У той же час, в Національному банку вважають, що причина безробіття в УКраїні - низька кваліфікація населення. Мовляв, вакансій на сайтах працевлаштування - безліч, але їх немає ким заповнювати, кандидати не відповідають вимогам. При цьому, НБУ чомусь не дає оцінок, ані рівню вимог роботодавців в Україні, ані рівню заробітної плати.
Часи, коли на українському ринку праці заправляв балом роботодавець, вже минають. Зважаючи на великий відплив фахівців за кордон і глобальну конкуренцію за трудові ресурси та трудову міграцію українців у більш економічно розвинені країни, центр тяжіння переміщується у бік спеціалістів, які поки що залишилися. Про реальні причини диспропорції на українському ринку праці читайте в матеріалі Надії Гоцуєнко - "Вакансії: нові робочі місця за рахунок трудових мігрантів".