Польща простимулювала відтік робочої сили з України, попит на вакансії злетів на 37%

Поділитися
Збільшення термінів дії права на працевлаштування у Польщі сприяє трудовій міграції з України.  

Спрощення процедури легалізації та працевлаштування стимулювали пожвавлення інтересу українських працівників до роботи у Польщі. У січні попит на вакансії злетів на 37,3%. Про це повідомив аналітичного центру компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal.

«З 29 січня дозвіл на роботу (oświadczenie) будуть видавати терміном до 2 років. Це ключовий документ, який дає можливість громадянинові України розпочати працювати в Польщі. До цього часу такі короткотермінові дозволи давало право на працевлаштування 6 місяців на рік, а наступний дозвіл можна було отримати через півроку або потрібно було оформляти річний дозвіл на роботу (zezwolenie), очікування якого займало до 5 місяців», - йдеться у повідомленні.

На думку експертів, збільшення терміну видачі дозволів на роботу може призвести до зростання потоку робочої сили з України у 2022 році. Українці почали частіше розглядати Польщу не лише як країну, де можна заробити, а й як місце для проживання.

«Дедалі більше громадян України розглядають Польщу не лише як джерело заробітків, а й як країну для проживання», – каже гендиректор компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal Томаш Богдевич.

У Звіті про міжнародну міграцію (World Migration Report) Україна посідає 8-е місце у списку країн, громадяни яких виїжджають на роботу за кордон, з показником 5,5-6 млн осіб. Понад 1,5 млн українців працює у Польщі.

Згідно з прогнозами МВФ, чисельність працездатного населення в Україні знизиться на третину до 2050 року. "Болгарія, Латвія, Польща та Україна, за прогнозами, зіштовхнуться з найгіршим скороченням робочої сили, понад 30% до 2050 року", – йдеться у звіті Фонду.

Демографічні зміни зменшать темпи зростання у всіх країнах CESEE (за винятком Туреччини). У перерахунку на душу населення середньорічне зростання у регіоні CESEE у період з 2020 по 2050 роки буде нижчим приблизно на 0.6 п. п, що призведе до загального зниження рівня виробництва на 17%.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі