Таку можливість вивчає глава Siemens Джо Кезер, повідомляє видання. Проте в Siemens відмовилися від коментарів.
СП з "Силовими машинами" - ТОВ "Сіменс технології газових турбін" (у німецького концерну 65% в СП) виготовило і поставило турбіни для проекту будівництва станції на Тамані в РФ, які потім, за неофіційною інформацією, були поставлені в Крим. "Интеравтоматика" (45,72% у Siemens, решта - у структур "Ростеха" і АТ "ОТІ"), за даними самого Siemens, здійснювала роботи на об'єкті. Компанія перетворила турбіни так, що вони можуть бути не визнані продукцією Siemens.
Раніше концерн Siemens подав в Арбітражний суд Москви позов проти компанії "Технопромекспорт" (структура "Ростеха") і СП "Сіменс технології газових турбін". У Siemens вимагають "запобігти подальші поставки в Крим і повернення раніше поставленого устаткування в початкове місце призначення - Тамань".
Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що турбіни, які встановлюють для теплоелектростанцій на території Криму, вироблені в РФ.
Siemens ще в березні повідомив, що поставив російському ВАТ "ВО "Технопромекспорт" чотири газові турбіни, майданчиком для яких, згідно з контрактом, повинна стати нова ТЕС на Тамані. Дане обладнання, як писало DT.UA, може бути в обхід санкцій використане Росією для будівництва нової ТЕС у окупованому Криму.
Детальніше про механізм з постачання в Крим європейського енергетичного обладнання в обхід санкцій читайте в статті Ігоря Маскалевича "Турбіни для Крымнаша".