Швейцарія після багатьох років переговорів підписала Конвенцію про взаємне адміністративне сприяння з податкових питань, скасувавши банківську таємницю. Втім, рішення може бути анульовано парламентом або на референдумі.
Альпійська конфедерація стала 58-ю країною, що приєдналася до конвенції. Як заявив куратор з податкових питань Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) Паскаль Сен-Аман, Швейцарія перестане бути "тихою гаванню" для тих, хто ухиляється від податків у себе на батьківщині.
Відповідно до підписаної конвенції, влада Швейцарії має передавати дані про вкладників своїх банків за запитами податкових органів інших країн. В найближчому майбутньому влада Швейцарії має підписати угоди про автоматичний обмін даними вкладників.
Втім, як зазначає SwissInfo, поки ще Конвенцію не ратифіковано швейцарською стороною, оскільки для цього потрібна згода парламенту. Цілком можливо, що всупереч волі уряду, федеральна асамблея Швейцарії відмовиться від участі в угоді, оскільки в червні 2013 року парламентарії вже відмовлялися скасовувати банківську таємницю. Це може призвести до загострення конфлікту Швейцарії з Євросоюзом: на початку 2013 року єврокомісар з податків Альгірдас Семета заявив, що ЄС може запровадити санкції проти Швейцарії, якщо влада країни не відмовиться від банківської таємниці.
Окрім того, як зазначає Reuters, питання про ратифікацію конвенції може бути винесено на національний референдум.
В ОЕСР погрожували внести Швейцарію до свого "чорного списку" країн, що несуть загрозу для світової фінансової системи. У червні 2013 року до цього списку входили такі країни як Туреччина, Індонезія, Ємен, Пакистан, Сан-Томе і Прінсіпі, Еквадор тощо. !zn
Читайте також:
Європейські лідери домовилися про автоматичний обмін банківською інформацією по всьому ЄС
Україна і Кіпр ліквідували податковий рай для українських олігархів
Ще один "податковий рай" зникне: Кайманові острови відкривають фінансові таємниці
Європарламент має намір дозволити банкам ЄС конфісковувати вклади на кіпрським сценарієм