3. За словами Ван Ромпея, дана тема включена до порядку денного саміту Євросоюзу, який відбудеться 22 травня.
"Ухилення від сплати податків значною мірою транскордонна проблема і тому потрібні транскордонні рішення", - констатував глава Євроради. Він зазначив, що через податкові ухиляння країни ЄС щороку недоотримує близько одного трильйона євро.
Тим часом міністр фінансів ФРН 3 і його колеги з Франції, Іспанії, Італії, Великобританії і Польщі вимагали введення у всіх країнах ЄС автоматичного обміну інформацією про банківські дані. У ході спільної прес-конференції за підсумками зустрічі в Дубліні 12 квітня, міністри наголосили, що тут не може бути ніяких винятків, крім того, необхідний широкий обмін даними про будь-які види доходів і з країнами, що не входять у Євросоюз.
Як приклад глави фінансових відомств шести країн ЄС навели американський закон FATCA, що передбачає автоматичну передачу банківських даних податковим органам США. Вони закликали інші держави Євросоюзу приєднатися до їхньої ініціативи. Австрія - єдина країна ЄС, що заперечує проти ослаблення банківської таємниці - поки що опирається автоматичному обміну банківськими даними, вважаючи за краще самостійно стягувати податки з вкладників і передавати їх іншим державам Євросоюзу.
Тим не менш, глава Мінфіну 3 Джордж Осборн попередив податкових шахраїв, що "місць, де вони можуть сховатися, залишається все менше". Він обіцяв, що запланований автоматичний обмін банківськими даними надалі буде поширюватися і на такі податкові оазиси, як Гібралтар і Кайманові острови. !zn
Читайте також:
Німці пригрозили закриттям кіпрських банків навічно
Кіпріоти вишикувалися в черги до банкоматів знімаючи з рахунків всі накопичення