Депутат Народної партії Швейцарії Ів Нідеггер вирішив втілити у життя мрію кожного пенсіонера - на схилі років грітися на сонечку на березі моря. Він запропонував створити невеликий швейцарський анклав у Марокко, куди будуть переїжджати малозабезпечені пенсіонери. Він навіть обрав місце для швейцарської комуни - поруч із містом Тан-Тан, за 330 км на південь від Агадіра, саме навпроти Канарських островів.
Ідея Іва Нідеггера, яку він збирається винести на референдум, полягає в тому, щоб запропонувати найменш забезпеченим швейцарським пенсіонерам, які отримують соціальну допомогу, переїхати до Марокко, де проживання та медичне обслуговування обходяться набагато дешевше. У такий спосіб політик сподівається вирішити відразу кілька проблем - від кризи на ринку нерухомості до витрат муніципалітетів на надання соціальної допомоги.
Після "вислання" пенсіонерів не позбавлять держпідтримки, бо жителі "швейцарського села" у Марокко продовжують вважатися громадянами Швейцарії. Але оскільки вартість медичного обслуговування, як і житла, в Марокко незрівнянно нижча, то з держбюджету Швейцарії соціальні виплати будуть набагато нижчі, що державі було дуже вигідно.
Проект женевського політика дозволить створити у Марокко додаткові робочі місця, тому депутат розраховує отримати підтримку марокканської влади і особисто короля Мухаммеда VI. Ів Нідеггер вже двічі їздив до Марокко і каже, що місцева влада прихильно прийняла його пропозицію.
Зазначимо, що Марокко - одне з улюблених місць відпочинку швейцарців. До речі, батько нинішнього короля Марокко Хасан II, будучи одним з найбагатших на планеті, мав десятки палаців і резиденцій по всьому світу, в тому числі і у Швейцарії.
Депутат Нідеггер впевнений, що пенсіонери будуть задоволені. "Якщо кому-небудь у віці від 65 до 80 років запропонують вибір між двокімнатною квартирою у Пакі (неблагополучний район Женеви) і невеликим будиночком на березі моря в оточенні уважних помічників, ця людина обере другий варіант", - вважає депутат, відзначаючи, що його проект орієнтований у першу чергу на малозабезпечених пенсіонерів.
Ідея відправляти пенсіонерів у благоустроєні центри за кордоном не нова. Десятки тисяч німецьких старих людей живуть в Угорщині та Словаччині, де медичне обслуговування дешевше, ніж у Німеччині. Але, згідно з дослідженням страхової компанії Swiss Life, тільки 9% швейцарських пенсіонерів хотіли б переїхати жити за кордон. Решта хотіли б жити на батьківщині: 66% мріють про життя у селі, 25% - готові залишитися у місті.
Пропозиція депутата поки що викликала негативну реакцію, оскільки незрозуміло, наскільки добровільним буде такий переїзд малозабезпечених пенсіонерів до Марокко. !zn
Читайте також:
Гаманець із 30 фунтами допоміг скласти рейтинг найбільш чесних міст світу
Складено рейтинг рівня доходів населення: Україна зайняла 48-ме місце з 52-х
Парламент Швейцарії відмовився розкривати банківську таємницю