Шмигаль: За карантинний рік безробітними стали майже 1 млн українців

Поділитися
Шмигаль: За карантинний рік безробітними стали майже 1 млн українців Фото: dsnews.ua
На 6 травня статус безробітного був у 401 тисячі осіб.

Станом на 6 травня, статус безробітного в Україні присвоєно 401 тисячі чоловік.

Всього протягом карантинного року, згідно з офіційними даними, 1 млн осіб отримали статус безробітного, заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв'ю РБК-Україна.

"Я кожен день отримую дані від Служби зайнятості. Станом на 6 травня 2021 року, статус безробітного мала 401 тисяча осіб. Всього протягом цього карантинного року, згідно з офіційними даними, 1 млн осіб отримали статус безробітного. Відповідно було працевлаштовано за цей період 665 тисяч людей", - заявив Шмигаль.

Близько 500 тисяч робочих місць в Україні вдалося зберегти завдяки підтримці бізнесу, програмі "5-7-9" і завдяки програмам виплат.

"Крім цього, ще були непрямі важелі економічного впливу, коли ми виділяли кошти, наприклад, на інфраструктурні проєкти. За оцінками експертів, понад 50 тисяч робочих місць було створено в області дорожнього будівництва", - підсумував глава уряду.

Раніше Національний банк України (НБУ) за підсумками першого кварталу поліпшив прогноз зростання рівня безробіття на 2021 рік до 9,1% в порівнянні 10% в січневому прогнозі, йдеться в інфляційному звіті.

"Безробіття знизиться і в середньому за рік складе 9,1%. З одного боку, відновлення економічної активності буде сприяти нормалізації показника, з іншого - зниження гальмується значним зростанням витрат бізнесу на оплату праці", - йдеться в повідомленні.

Згідно з прогнозом НБУ у 2022 році рівень безробіття знизиться до 8,5% і збережеться на такому показнику до кінця 2023 року.

Також Мінекономіки прогнозує, що українська економіка відновиться від наслідків коронакрізіса через два-три роки.

За даними відомства, у 2020 році економіка втратила 4%, але в цьому році очікується зростання ВВП на 4,1%. У наступні два роки темпи зростання будуть нижчими - 3,5% і 3,9%.

Відзначається, що в умовах виходу на траєкторію зростання поступово буде збільшуватися потреба в робочій силі та рівень безробіття буде знижуватися, але не вийде на допандемічний рівень (консенсусна оцінка на 2021 рік зберігся на рівні попередньої й становила 9,2%, на 2022 рік - кілька підвищилася до 8,7% на відміну від попередніх 8,5%).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі