Про це DT.UA заявив керівник компанії Shell в Україні Патрік Ван Дале. При цьому він звернув увагу на необхідність законодавчих змін, які треба здійснити невідкладно.
Генеральний директор Shell в Україні зазначив, що в січні 2011 року компанія отримала від української влади пропозицію взяти участь у конкурсі щодо розробки складних вуглеводнів шляхом укладання УРП. «Першочергове завдання уряду полягає у тому, щоб перетворити ці пропозиції інвесторам на реальні проекти якомога швидше. Наразі ми з нетерпінням очікуємо відповідної постанови Кабінету міністрів України та участі в конкурсі», - заявив голова компанії Shell в Україні.
У такому прагненні до захисту прав інвесторів та якнайшвидшому доступі до вуглеводневого ринку України його підтримали також президент і головний керуючий директор «ТНК-BP Коммерс» Дідьє Казіміро та президент VancoPrikerchenska Джим Баун, а також японські й канадські компанії.
Україна залишається в центрі міжнародної дискусії про перспективи видобутку сланцевого газу уже кілька років. За попередніми оцінками експертів, його запаси на нашій території становлять від 2 до 30 трлн кубометрів. Якщо Україна правильно розпорядиться ресурсами і залучить новітні технології, то матиме можливість у майбутньому подвоїти запаси вітчизняного газу.
Однак, декларуючи бажання розвивати видобуток сланцевого газу, Україна нічого для цього не робить і не хоче виконувати жодних вимог, що їх диктують західні стандарти ведення бізнесу.
Яскравим прикладом останнього є відсутність в Україні єдиних геологічних даних щодо сланцевого газу, через що не можна провести їхню реальну оцінку.
Крім того, проблеми можуть виникнути з використанням інформації про розвідку. Досить проблемною також є недосконала система законодавства з питань надрокористування, яка сьогодні не дає інвестору жодних гарантій незмінності умов співпраці.
За даними експертів, найбільші світові поклади сланцевого газу розташовані, крім США, ще в Росії, на Близькому Сході, в Австралії та Китаї. За ними йдуть Канада, Індія, Німеччина, ПАР, Казахстан і Україна.
За різними оцінками, світові запаси нетрадиційного палива становлять від 200 до 500 трлн кубометрів. Міжнародне енергетичне агентство говорить про 16 трлн кубометрів сланцевого газу в Європі та 18 трлн кубометрів - у країнах колишнього СРСР.
Детальніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» у статті Ірини Петренко «Україна - terra incognita для енергоінвесторів».