Голова Фонду державного майна Дмитро Сеннченко подав повторну заяву про звільнення за власним бажанням після того, як депутати провалили голосування за його відставку у четвер вранці.
"Оскільки голосування зараз не відбулося, я одразу ж, перебуваючи тут, написав повторну заяву про відставку за власним бажанням, із сьогоднішньою датою. Зараз йду на комітет економічного розвитку, який розгляне це та дасть у зал", - сказав Сенниченко журналістам у кулуарах парламенту.
Він додав, що поки не має наміру займати жодних посад на державній службі, але готовий "у будь-якій якості - чи то радника, чи просто експерта" допомагати своєму наступнику на посаді, "якщо політика приватизації та прозорої оренди будуть продовжуватися", щоб сприяти залученню інвестицій та боротьби з корупцією.
"Буду робитиму те, що зможу, на благо України. У мене є досвід, репутація та вміння, але зараз я не йду ні на які державні посади, ні зокрема секторі. Час вирішить", - додав Сенниченко.
Також він заявив, що не перебуває на лікарняному, як про це заявив із трибуни парламенту голова Верховної Ради Руслан Стефанчук перед початком розгляду питання про відставку.
"Я з ним просто бачився у лікарні, але це був просто звичайний огляд", - сказав Сенниченко та додав, що його не запрошували до парламенту для звіту про виконану роботу на посаді голови ФДМ.
"Якщо мене з ранку не запросили, то я і не прийшов, але коли я побачив, що йдуть некоректні виступи в залі від деяких політиків, коли не вистачало голосів чи була технічна помилка, то я прийшов, щоб показати, що таке моє особисте бажання, що це моя добровільна відставка", - пояснив голова ФДМ.
Він додав, що у разі потреби готовий «звітити про реальні результати, щоб не було фейків та маніпуляцій».
Нагадаємо, Верховна Рада знайшла лише 223 з 226 необхідних голосів за звільнення Дмитра Сенниченка з посади голови Фонду державного майна України. У фракції «Слуга народу» – знайшлось лише175 голосів «за».
Кабінет міністрів призначив Дмитра Сенниченка головою Фонду державного майна 18 вересня 2019 року. У середині листопада 2021 року стало відомо про заяву про відставку, яку написав голова Фонду держмайна Дмитро Сенниченко. За даними ЗМІ, причиною стала приватизація київського заводу "Більшовик" — на торги прийшло три претенденти, але ціна ледь відштовхнулася від стартових 1,39 млрд грн. Згідно з оцінкою інвесткомпанії Concorde Capital, реальна ринкова ціна заводу "Більшовик" становить щонайменше 4 млрд грн.
В січні за клопотанням Державного бюро розслідувань суд арештував 100% акцій Першого київського машинобудівного заводу, який до 2018 року найменувався як завод «Більшовик», в рамках розслідування можливого зловживання службових осіб Фонду держмайна України під час приватизації.