Суд за клопотанням Державного бюро розслідувань арештував 100% акцій Першого київського машинобудівного заводу, який до 2018 року найменувався як завод «Більшовик». Арешт на активи накладено в рамках розслідування можливого зловживання службових осіб Фонду держмайна України під час приватизації «Більшовика».
В ДБР зазначили, що наразі встановлюють усі обставини незаконного відчуження вказаного заводу з державної власності за заниженою вартістю, що спричинило економічних збитків державним інтересам.
Так, відповідно до даних експертизи, звіт про оцінку майна, який використано для визначення вартості акцій заводу, не відповідає вимогам законодавства. Це могло негативно вплинути на достовірність такої оцінки.
«11 січня 2022 року слідчий суддя, за клопотанням сторони обвинувачення, наклав арешт на 100 % статутного капіталу Першого київського машинобудівного заводу з метою збереження вказаного речового доказу. Досудове розслідування триває», - зазначили в ДБР.
Кримінальне провадження розпочато з частиною 2 статті 364 Кримінального кодексу України.Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.
Нагадаємо, 27 жовтня приватизаційний аукціон з продажу статутного капіталу "Більшовика" (АТ "Перший київський машинобудівний завод") завершився продажем підприємства за 1,429 млрд грн. В аукціоні перемогла київська компанія ТОВ "Дженерал Коммерс", статутний капітал складає 4 тисячі гривень. Компанія займається неспеціалізованою оптовою торгівлею.
У середині листопада 2021 року стало відомо про заяву про відставку, яку написав голова Фонду держмайна Дмитро Сенніченко. За даними ЗМІ, причиною стала приватизація київського заводу "Більшовик" — на торги прийшло три претенденти, але ціна ледь відштовхнулася від стартових 1,39 млрд грн.
Згідно з оцінкою інвесткомпанії Concorde Capital, реальна ринкова ціна заводу "Більшовик" становить щонайменше 4 млрд грн.