Приватизація "Більшовика": що відомо про можливу відставку глави Фонду держмайна

Поділитися
Приватизація
Напередодні продажу "Більшовика" Дмитро Сенниченко написав у себе в Facebook про можливий зрив приватизації силами, які хочуть отримати завод за безцінь.

Приватизація київського заводу "Більшовик" (Перший київський машинобудівний завод) може бути причиною заяви про відставку, яку написав глава Фонду держмайна Дмитро Сенниченко. Про це повідомляє низка ЗМІ з посиланням на джерела в Фонді.

Так, за даним "Економічної правди", причиною стала приватизація київського заводу "Більшовик" (Перший київський машинобудівний завод). На торги прийшли три претенденти, але ціна ледь відштовхнулася від стартових 1,39 млрд грн. Зокрема, жодної ставки не зробила компанія "ДК Інвест" Степана Черновецького. Причиною такої поведінкиназивали можливі "закулісні домовленості" з Черновецьким, аби за "вигідну ціну" отримати частину нерухомості. 

Інформацію про звільнення Сенниченка у своєму Telegram підтверджує ексдепутат і журналіст Сергій Лещенко. За його словами, причиною стала "скандальна приватизація заводу "Більшовик", що пройшла під одного учасника".

Своєю чергою видання "LB.ua" з посиланням на джерела пише, що одна з головних причин звільнення Сенниченка – "невдоволення окремих представників політикуму приватизацією, що успішно стартувала, але може своєрідно вплинути на рейтинги влади".

18 вересня 2019 року Кабінет міністрів України призначив Дмитра Сенниченка головою Фонду державного майна (ФДМ), звільнивши з цієї посади Віталія Трубарова.

27 жовтня Консорціум інвесторів, серед яких власник "А Девелопмент" Олексій Баранов та компанія UDP під управлінням Андрія Іванова, придбав Перший київський машинобудівний завод (колишній "Більшовик") на аукціоні в рамках "Великої приватизації".

Напередодні продажу "Більшовика" Дмитро Сенниченко написав у себе в Facebook про можливий зрив приватизації силами, які хочуть отримати завод за безцінь.

Нагадаємо, завод "Більшовик", розташований на Шулявці, у центрі столиці, займає 35 га землі промислового цільового призначення, яку планують віддати під новий девелоперський проєкт. При цьому невідомою залишається доля колективу заводу. За різними даними, виробництво планують перевести до Жашкова (Черкаська обл.). Але співробітники (близько 300 осіб, середній вік ~ 50 років) активно виступають проти.

З початку 2021 року ФДМУ провів понад 1500 аукціонів із продажу майна на понад 2,2 млрд грн. План надходжень до держбюджету від приватизації у 2021 році становить 12 млрд грн.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі