Господарський суд Києва вчора повернув у державну власність земельні ділянки міста загальною площею понад 106 га.
За результатами проведеної Генеральною прокуратурою України перевірки встановлено численні порушення вимог чинного законодавства при отриманні у 2007 році обслуговуючим кооперативом "Механізатор" земельних ділянок, розташованих у Голосіївському районі столиці, повідомляє прес-служба Генпрокуратури.
Так, рішенням Київської міської ради від 1 жовтня 2007 року всупереч вимогам Земельного кодексу України, Закону України «Про природно-заповідний фонд України» та Житлового кодексу передано зазначеному кооперативу землі природно-заповідного фонду площею 98,04 га, у тому числі 74,55 га безкоштовно у приватну власність для будівництва житла та 23,49 га у довгострокову оренду для рекреаційних цілей та благоустрою території. При цьому засновниками цього кооперативу були лише чотири фізичні особи, які не потребували покращення житлових умов. Надалі зазначений кооператив передав земельні ділянки, надані йому в приватну власність, до статутного фонду інших товариств.
Визнані недійсними як згадане рішення Київради, так і державні акти на землю. Кооперативу "Механізатор" і наступним покупцям даної землі відмовлено у праві власності на ці земельні ділянки.
З урахуванням попередніх судових рішень за позовами Генеральної прокуратури України скасовано незаконні рішення Київської міської ради про передання обслуговуючим кооперативам понад 660 га земель природно-заповідного та історико-культурного призначення вартістю понад 860 млн грн.
Раніше господарський суд Києва визнав недійсним рішення Київради від 1 жовтня 2007 року про передання обслуговуючому кооперативу "Залізничник" земель природно-заповідного фонду площею 98,04 га заказника «Жуків острів».
Як повідомляло ZN.UA, київська прокуратура почала перевірку у зв'язку з публікацією у «Дзеркалі тижня. Україна» 19 березня 2011 року фактів і схем діяльності команди мера столиці Леоніда Черновецького. У статті «Дорога моя столице...Як грабували Київ. Основні схеми» наводяться результати моніторингу групи експертів, яка працювала в надрах Київської міської державної адміністрації (КМДА). Група вивчала «успіхи» Л.Черновецького та його «молодої команди» за період 2007-2010 років. У полі зору були - земля, об'єкти комунальної власності, а також інвестиційні проекти. Копії документів потрапили до розпорядження редакції.