Напередодні зустрічі нафтового картелю ОПЕК+ Саудівська Аравія та Росія наполягають на серйозних скороченнях видобутку нафти, що не входить у плани США та, ймовірно, спричинять контрзаходи Штатів. Про це пише Financial Times з посиланням на джерела.
За словами джерела, Саудівська Аравія і РФ наполягают на скороченні, як мінімум, на 1-2 млн та поетапно протягом кількох місяців.
Очікується, що це спровокує невдоволення США та відповідні контрзаходи.
"Вони хочуть вищу ціну на нафту і чітко зазначили, що збираються добиватися цього, навіть якщо це призведе до однозначної реакції з боку США", - кажуть експерти.
При цьому виробники ОПЕК+ стурбовані тим, що обмеження ціни, заплановане зараз лише для Росії, пізніше може стати прецедентом для більш широкого використання проти інших виробників.
Очікується, що російський високопосадовець Олександр Новак візьме участь у засіданні в середу і підтримає значне скорочення видобутку, оскільки російська нафта вже торгується з великим дисконтом.
"Таке скорочення, ймовірно, матиме великий вплив на ціни, які впали влітку, посиливши шанси демократів на проміжних виборах у США наступного місяця.
Ціни залишаються високими за історичними стандартами, і, оскільки ймовірність значного скорочення видобутку стає зрозумілою, нафта Brent, міжнародний еталон, у середу зросла до 91,50 долара за барель, що на 8% більше, ніж минулого тижня", - пише FT.
Повідомлялось, що у ЄС все ж домовилися щодо введення стелі цін на російську нафту. Основу для обмеження включать до восьмого пакету санкцій проти Росії, запроваджувати їх планують у два етапи.
Країни Євросоюзу зможуть відмовитись від морського імпорту російської нафти вже до 2023 року, а від трубопровідного – до 2027-го. У разі зняття санкцій із Тегерана іранська нафта замістить 50% постачань російської на ринок ЄС, а саудівська вже успішно заміняє. Про те, що чекає на енергетичний сектор агресора, читайте у статті Михайла Гончара «Навіщо Міненерго Росії (дез) інформує Кремль».