США запровадили санкції проти компаній, які експортували іранську нафту в обхід ембарго

Поділитися
США запровадили санкції проти компаній, які експортували іранську нафту в обхід ембарго © wallpapers.eu.com
У Вашингтоні заявили про стурбованість через дестабілізуючу діяльність Ірану у регіоні.

США запровадили санкції проти компаній, які експортували іранську нафту в обхід ембарго. Зокрема, санкції стосуються мережі компаній з філіями в ОАЕ, Гонконгу та Індії, які експортували нафту та нафтопродукти з Ірану на сотні мільйонів доларів. Про це повідомило Міністерство фінансів США. Крім того, санкції торкнулися двох китайських логістичних компаній. Їхні активи у США будуть заморожені.

Міністерство фінансів США виступило із заявою, в якій попередило про додаткові заходи для застосування економічних обмежень проти Ірану.

 «Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США запровадило санкції проти міжнародної мережі компаній, залучених до продажу іранської нафти та нафтопродуктів на сотні мільйонів доларів кінцевим споживачам у Південній та Східній Азії.  Сьогоднішня акція спрямована проти іранських брокерів і кількох підставних компаній в ОАЕ, Гонконгу та Індії, які сприяли фінансовим переказам і поставкам іранської нафти та нафтохімічних продуктів», - йдеться у заяві.

У Міністерстві фінансів США наголосили, що поки Іран відмовляється повернутися до виконання умов ядерної угоди, Сполучені Штати продовжуватимуть застосовувати санкції проти продажу іранської нафти та нафтохімічних продуктів.

«Ці вимушені заходи триватимуть на регулярній основі з метою суворого обмеження експорту нафти та нафтохімічної продукції з Ірану. Будь-хто, хто бере участь у сприянні цим незаконним продажам і транзакціям, повинен негайно припинити і відмовитися, якщо хоче уникнути санкцій США», - зазначили у міністерстві, додавши, що обмеження можуть бути скасовані у разі повернення Іраном до виконання умов ядерної угоди.

 «Ми як і раніше стурбовані широким спектром політики Ірану, від його ядерної програми та зловживань проти власного народу, до підтримки війни Росії проти України за допомогою безпілотників і військової підготовки, а також дестабілізуючу діяльність у регіоні, і ми продовжуватимемо відповідати на цю небезпечну політику санкціями та іншими інструментами», - йдеться у заяві.

Іранська ядерна угода була досягнута у 2015 році між Іраном та США, Великою Британією, Росією, Францією, Китаєм, Німеччиною, ЄС. Іран погодився обмежити свою ядерну діяльність і допустити міжнародних інспекторів в обмін на скасування руйнівних для країни економічних санкцій.

У 2018 році США під керівництвом Дональда Трампа вийшли з угоди і відновили односторонні санкції проти Ірану. Інші учасники угоди поставилися до цього скептично. Іран оголосив про поетапне скорочення своїх зобов’язань. 

Адміністрація президента Джо Байдена демонструє готовність до відновлення ядерної угоди з Тегераном. У жовтні 2021 року Іран погодився відновити переговори щодо ядерної угоди. У червні 2022 року переговори відновилися частково - між Іраном і Євросоюзом

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі