Наздогнало: у ЛУКОЙЛ запропонували зупинити 30 відсотків нафтової промисловості Росії

Поділитися
Наздогнало: у ЛУКОЙЛ запропонували зупинити 30 відсотків нафтової промисловості Росії © Фото з відкритих джерел
У РФ почали вголос визнавати, що нафту вдається продавати лише завдяки величезним дисконтам. Але й досі вірять, що це тимчасово.

Росія може знизити видобуток нафти до 30% або на 7-8 млн. барелів нафти на добу. З такою ініціативою виступив акціонер ЛУКОЙЛу Леонід Федун, повідомляє російське інформагентство РБК.

В умовах можливого введення ембарго на російську нафту з боку ЄС, на думку Федуна, немає сенсу виробляти та експортувати нафту більше, ніж це «необхідне для динамічного економічного зростання та підвищення поточного добробуту».

Федун запропонував повернутися до дискусії, що була напередодні угоди ОПЕК+.

«Що краще — продавати 10 барелів сирцю по $50 чи сім, але за $80? Так і тепер. Чи потрібно намагатися зберегти обсяги докризового експорту, погоджуючись на 30-відсоткові, а часом і на 40-відсоткові дисконти», - заявив акціонер ЛУКОЙЛу.

Як вважає Федун, через те, що частка Росії в глобальному нафтовому балансі втричі вища за іранську і її важко замістити, використання бартерних угод — сумнівний захід. За його словами, вони є вигідними для покупців, але не для експортерів. Але в міру зростання світового попиту на вуглеводні та розвитку інфраструктури для експорту на Схід, у Росії з'явиться можливість знову наростити видобуток нафти.

Нагадаємо, на думку міністра фінансів РФ Антона Силуанова, через накладені обмеження Росія цього року може втратити до 17% нафтового видобутку.

Декларовані в Росії успіхи з продажем нафти, які нібито лише зростають на тлі спроб Європи ввести ембарго, насправді є маніпуляцією, покликаною приховати дуже плачевний стан справ. На сьогодні рекордні 62 млн барелів російської нафти "застрягли в океані", оскільки на цю нафту просто не вдається знайти покупців.

Російські компанії та торговці, які перекуповують російську нафту, пропонують її з небувалими знижками, які сягають 40 доларів за барель, при ціні - 108-112 доларів за барель. Також продавці обіцяють власним коштом доставити в порт, сплативши і за фрахт, і за танкери. І все одно попиту на російську нафту немає.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі