Країни ОПЕК+ продовжили угоду про скорочення видобутку нафти

Поділитися
Країни ОПЕК+ продовжили угоду про скорочення видобутку нафти У суботу ОПЕК і союзні країни домовилися скоротити видобуток майже на 10 мільйонів барелів нафти в день до кінця липня © Reuters
Угоду продовжено до кінця липня.

В суботу ОПЕК, Росія і союзники домовилися продовжити рекордні скорочення видобутку нафти на один місяць, до кінця липня, повідомили Reuters п'ять джерел ОПЕК + після того, як група провела відеоконференцію.

Група, відома як ОПЕК +, також вимагає, щоб такі країни, як Нігерія та Ірак, які перевищили виробничі квоти в травні і червні, компенсували додаткові скорочення в липні-вересні.

В суботу ОПЕК і союзні країни домовилися скоротити видобуток майже на 10 мільйонів барелів нафти в день до кінця липня, сподіваючись підвищити ціни на енергоносії, які сильно постраждали від пандемії коронавірусу.

Рішення було прийняте одноголосно, написав у Twitter міністр енергетики ОАЕ Сухейль аль-Мазруї. Він назвав це "сміливим рішенням і колективними зусиллями, що заслуговують похвали від всіх країн-виробників".

Ціни на сиру нафту в останні дні зростають, частково в надії, що ОПЕК продовжить зниження. Міжнародний еталонний сорт Brent торгувався в суботу за 42 долара за барель. Brent впав нижче 20 доларів за барель у квітні.

Ринок нафти вже був переповнений, коли Росія і ОПЕК не змогли домовитися про скорочення видобутку на початку березня. Аналітики кажуть, що Росія відмовилася підтримати навіть помірне скорочення, тому що це допомогло б тільки американським енергетичним компаніям, які працювали на повну потужність. Затримка завдасть шкоди американським виробникам сланцевої нафти і захистить частку ринку.

Читайте також: Пік епідемії коронавірусу в США очікується через один-два місяці

Як писало ZN.UA, падіння цін на нафту марки WTI нижче нуля – це біржова гра, і не означає, що покупцям будуть доплачувати. Але таке падіння відображає основні тенденції ринку, зокрема падіння попиту більш істотне, ніж скорочення видобутку нафти країнами-учасниками ОПЕК+.

Детальніше про ситуацію на ринку нафти читайте в статті директора НТЦ "Психея" Сергія Сапегіна "Нафта за безцінь?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі