"В океані застрягли рекордні 62 млн барелів нафти з Росії": аналітик розкрив підноготну "успіхів" нафтової галузі РФ

Поділитися
© Фото з відкритих джерел
Росія токсична та неконкурентоспроможна.

Декларовані у Росії успіхи з продажами нафти, які нібито лише зростають на тлі спроб Європи запровадити ембарго, насправді є маніпуляцією, покликаної приховати дуже поганий стан справ. Про це в ефірі "Ходорковський LIVE" заявив російський аналітик нафтогазового ринку Михайло Крутіхін.

Відповідаючи на питання ведучого з приводу рекордних 62 млн барелів російської нафти, "які застрягли в океані", аналітик зазначив, що на цю нафту просто не вдається знайти покупців.

"Якщо вірити російському уряду, то видобуток нафти в Росії, який скоротився у квітні, раптом почав одужувати. І в травні показала всі ознаки зростання. Уряд каже, що до кінця року видобуток ще більше зросте. Тоді, звідки ж взялися ці 62 млн барелів? Раз, і раптом чомусь покупців не знайшлося на такий величезний обсяг? Щось тут таке дивне та неправильне", - зазначив експерт.

За його словами, є очевидним той факт, що від російської нафти просто відмовляються у світі, незважаючи на пропозицію величезних торгових знижок.

"Російські компанії та торговці, які перекуповують російську нафту, вони пропонують її на дуже вигідних умовах. По-перше, це знижка, яка доходить до 40 доларів за барель, при ціні - 108-112 доларів за барель це дуже велика знижка. Далі йде ще одна поступка для покупців - продавці обіцяють власним коштом доставити в порт, сплативши і за фрахт, і за танкери. І всеодно чомусь не допомагає", - сказав експерт.

При цьому, наголосив Крутіхін, санкцій на російську нафту не було. Заборони були запроваджені лише у кількох країнах - США, Канаді, Великій Британії.

Але, за словами експерта, не дивлячись на це, Росія має дуже великі проблеми з реалізацією нафти.

“Перше – це, а кому і як платити? Плата має йти у якісь банки. І, незважаючи на ланцюжок посередників у фінансових операціях, все одно оплата йде російським компаніям та російським банкам. А фінансова система Росії та більшість великих банків знаходяться під санкціями, не лише американськими та європейськими, але навіть у деяких азіатських державах", - зазначив він.

Друга обставина, на думку експерта, полягає в тому, що компанії чекають, яким виявиться покарання за порушення санкцій проти Росії та в токсичності торгових контактів із Росією.

"Особливо не помітно, щоб це по комусь вдарило. Потрібен конкретний приклад, щоб когось покарали суворо. Але зараз у Євросоюзі обговорюється питання, щоб співпраця з російськими компаніями, які перебувають під санкціями, була визнана кримінальним злочином, посібництвом тероризму. І тому боязко зв'язуватися з російською нафтою і з російськими танкерами", - вважає Крутіхін.

При цьому він навів приклад Індії, який у російських ЗМІ представляється як успіх у сфері збільшення продажів нафти.

"Так, справді, з початку війни закупівлі збільшилися майже втричі. Але все одно, ці обсяги становлять менше 6%, які закуповує Індія. На тому ринку команду Ірак, Саудівська Аравія, Об'єднані Арабські Емірати. І змагатися з ними російській нафті дуже і дуже складно", - сказав експерт.

Крім того, зазначив він, нафту з Росії до Індії треба ще якось возити.

"Або з Середземного моря, через Суецький канал. Або навіть з балтійських портів якимось чином. Або з далекосхідних потів. Але це дуже велике транспортне плече. Воно з'їдає більшу частину прибутку. Російські компанії залишаються не в накладі. Але змагатися їм все важче та важче", - наголосив Крутіхін.

Крім того, він припустив, що Індія у питанні закупівель російської нафти все ж таки досягне певного рівня взаєморозуміння зі США та Євросоюзом. Після чого відмовиться або обмежить закупівлі з Росії.

Нагадаємо, як стало відомо, FATF усунула Росію від впливу на прийняття рішень в організації, і розглядає віднесення РФ до "чорного списку" країн-терористів. В організації серйозно стурбовані впливом вторгнення РФ в Україну на середовище ризиків відмивання грошей та фінансування тероризму.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі