Санкції проти нафтового і фінансового секторів економіки Ірану можуть скасувати протягом перших трьох місяців 2016 року, повідомило інформаційне агентство Bloomberg з посиланням на чотирьох дипломатичних джерел.
За їх словами, "нафтові та фінансові санкції проти Ірану, ймовірно, будуть зняті протягом трьох перших місяців 2016 року".
"У відповідності з умовами угоди між світовими державами та Іраном від 14 липня, санкції, введені на міжнародному рівні проти країни Перської затоки будуть зняті в обмін на обмеження щодо ядерної програми. Базується у Відні Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) проведе оцінку на рахунок того, чи виконав Іран умови угоди", - йдеться в повідомленні агентства.
Джерела повідомили, що всі необхідні для проведення перевірок операції, швидше за все, будуть завершені до січня або лютого 2016 року. Один з них каже, що роботу завершать в березні.
Угода щодо ядерної програми Іранубула підписана 14 липня. Згідно з документом Тегеран йде на цілий ряд поступок в питанні своєї ядерної програми. У відповідь західні країни почнуть поступове скасування економічних санкцій проти Ірану.
Голосування з приводу угоди з Іраном заплановано на 17 вересня. В кінці липня спікер палати представників США республіканець Джон Бейнер пообіцяв зірвати угоду з Іраном. За його словами, угода загрожує безпеці американського народу. Він вважає, що ця угода "швидше за все, розпалить гонку ядерних озброєнь у всьому світі".
Після того, як американські конгресмени розкритикували угоду з Іраном і внесли проект резолюції про несхвалення угоди з Іраном, Обама заявив, що накладе право вето на будь-які спроби Конгресу перешкодити угоді.
Детальніше про ядерну угоду з Іраном читайте в матеріалі "Дзеркала Тижня. Україна" Іран: чи можна чекати спокою від давнього ворога?