Американський президент Барак Обама заручився підтримкою сенаторів для схвалення угоди щодо іранської ядерної програми, повідомляє Reuters додаючи, що це стало зрозуміло після того, як сенатор від демократичної партії Барбара Мікульська заявила, що підтримає угоду своїм голосом.
"Ніяка угода не ідеальна, особливо, якщо вона досягнута з іранським режимом. Я прийшла до висновку, що цей Спільний комплексний план дій - це кращий варіант для того, щоб перешкоджати появи в Ірану ядерної бомби", - заявила Мікульська.
Таким чином, за угоду щодо ядерної програми Ірану висловилися 34 сенатора - 32 члена Демократичної партії і двоє незалежних законодавців. Цього достатнього для того, щоб конгресмени не змогли подолати вето, яке президент може накласти на резолюції, блокуючі угоду. Всього для того, щоб відхилити вето глави держави, конгресменам необхідно дві третини голосів в обох палатах.
Голосування з приводу угоди з Іраном заплановано на 17 вересня. В кінці липня спікер палати представників США республіканець Джон Бейнер пообіцяв зірвати угоду з Іраном. За його словами, угода загрожує безпеці американського народу. Він вважає, що ця угода "швидше за все, розпалить гонку ядерних озброєнь у всьому світі".
Після того, як американські конгресмени розкритикували угоду з Іраном і внесли проект резолюції про несхвалення угоди з Іраном, Обама заявив, що накладе право вето на будь-які спроби Конгресу перешкодити угоді.
Угода щодо ядерної програми Ірану була підписана 14 липня. Згідно з документом Тегеран йде на цілий ряд поступок в питанні своєї ядерної програми. У відповідь західні країни почнуть поступове скасування економічних санкцій проти Ірану.
Детальніше про ядерну угоду з Іраном читайте в матеріалі "Дзеркала Тижня. Україна" Іран: чи можна чекати спокою від давнього ворога?