Кабінет міністрів України затвердив зміни в умовах залучення зовнішніх позик у 2013 році. Зокрема, з 13 грудня підвищено з 6,5% до 9,5% ставку за залученим у вересні синдикованим кредитом $ 750 млн від Sberbank CIB, що входить до групи "Сбербанку Росії".
Відповідні зміни закріплено постановою №892, яку Кабмін прийняв 4 грудня. Цією постановою Кабміну внесено зміни до іншої постанови №592 від 21 серпня.
"З 13 грудня 2013 року на основну суму позики нараховують дохід за ставкою 9,5 відсотка річних", - йдеться у постанові КМУ.
Нагадаємо, у середині вересня стало відомо, що російські банки надали Україні синдикований кредит обсягом $ 750 млн. Зокрема, офіційно про це повідомили у "Сбербанку Росії". Як стало відомо пізніше, окрім "Сбербанку", у пулі банків брав участь також "Внєшторгбанк" (ВТБ), що підтвердило джерело в банку.
У кінці вересня радник президента РФ Сергій Глазьєв заявив, що "дозволивши нашим комерційним банкам" надати кредит, Росія таким чином "врятувала" платіжний баланс України.
А на початку жовтня президент Росії Володимир Путін заявив, що "наші (російські - ред.) банки десять днів тому, звичайно, не без мого відома, оформили Україні черговий кредит на $ 750 млн". Про це він сказав, оцінюючи шанси України підписати Угоду про асоціацію з Євросоюзом.
Як відомо, 21 серпня Кабінет міністрів України вирішив здійснити державне зовнішнє запозичення на суму до $ 750 млн і на термін до двох років. Номінальну відсоткову ставку за кредитом встановлено на рівні 6,5% річних. При цьому було передбачено разову комісію в розмірі 0,5% основної суми боргу, що відображає реальну ставку на рівень близько 6,9%.
В уряду вже був досвід приватного розміщення єврооблігацій у несприятливий для публічних запозичень час. Російський ВТБ у червні 2010 року надав Україні шестимісячний бридж-кредит (перед розміщенням суверенних євробондів і отриманням першого траншу кредиту МВФ) на $ 2 млрд під 6,7% річних. Пізніше ВТБ перепотупився правами за кредитом Україні VTB Capital. Виплата припадала на червень 2012 року: піврічний кредит тричі продовжували в цілому ще на півтора року. В кінці травня 2012 року Україна підписала договір з VTB Capital, згідно з яким $ 1 млрд і відсотки на всю суму позики було виплачено, а частину позики, що залишилася, оформлено єврооблігаціями з погашенням 4 червня 2014 року і ставкою 7,95% річних. !zn
Читайте також:
Україна з участю росіян залучила синдикований кредит на $ 750 млн