Україна за участю росіян залучила синдикований кредит на $ 750 млн

Доповнено
Поділитися
Україна за участю росіян залучила синдикований кредит на $ 750 млн © Андрій Товстиженко, DT.UA
Дворічну зовнішню позику Україні допомогли отримати російські банкіри.

Sberbank CIB (входить у групу Сбербанку Росії - ред.) взяв участь в організації синдикованого кредиту для України в розмірі $ 750 млн.

"Це перший для Сбербанку досвід з надання синдикованого кредиту державі Україна, який є важливим кроком на шляху подальшої співпраці", - наголошується в повідомленні банку в середу, 18 вересня.

Які ще банки взяли участь у наданні Україні цього кредиту, Sberbank CIB не повідомляє. Умови, за якими залучаються гроші, також не уточнюються.

Раніше повідомлялося, що 21 серпня Кабінет міністрів України вирішив здійснити державне зовнішнє запозичення на суму до $ 750 млн і на термін до двох років. Номінальна відсоткова ставка за кредитом встановлена на рівні 6,5% річних, проте передбачена разова комісія у розмірі 3,02% основної суми боргу, що відображає реальну ставку на близький до ринкового рівень трохи вище 8%.

- Україна в пошуках дешевих грошей візьме кредит на $ 750 млн у російських банків, а не на зовнішніх ринках

Пізніше Forbеs.ua повідомив про рішення уряду істотно знизити розмір комісії, проте ця інформація поки не мала офіційного підтвердження.

Україна двічі у цьому році виходила на ринок єврооблігацій: на початку лютого було дорозміщено папери з погашенням у 2022 році на $ 1 млрд під 7,625%, а на початку квітня - нові єврооблігації на $ 1,25 млрд під 7,5% річних.

В уряду вже був досвід приватного розміщення єврооблігацій у несприятливий для публічних запозичень час. Російський ВТБ в червні 2010 року надав Україні шестимісячний бридж-кредит (перед розміщенням суверенних євробондів і отриманням першого траншу кредиту МВФ) на $ 2 млрд під 6,7% річних. Пізніше ВТБ перепоступився правами за кредитом Україні VTB Capital. Виплата припадала на червень 2012 року: піврічний кредит тричі продовжувався у цілому ще на півтора року. В кінці травня 2012 року Україна підписала договір з VTB Capital, згідно з яким $ 1 млрд і відсотки на всю суму позики були виплачені, а частина позики, що залишилася, оформлена єврооблігаціями з погашенням 4 червня 2014 року і ставкою 7,95% річних.

Sberbank CIB (корпоративно-інвестиційний бізнес) було створено в рамках інтеграції Сбербанку Росії і "Трійки Діалог". Ключовими напрямками діяльності Sberbank CIB є корпоративне кредитування, інвестиційно-банківські послуги, торгові операції з цінними паперами, власні інвестиції. !zn

Читайте також:

До середини жовтня в уряду США закінчаться гроші

Обслуговування держборгу в Україні перевищує видатки на освіту і охорону здоров'я

zn
zn
Понад 10% доходів українського бюджету йде на погашення відсотків за боргами

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі