Російські банки присвоять сонячні електростанції Клюєва в Криму через борги - Ъ

Поділитися
Російські банки присвоять сонячні електростанції Клюєва в Криму через борги - Ъ Окупаційна влада не надто переймалися проблемами відновлюваної енергетики © SolarSoul
Загальна сума боргу становить 800 млн євро.

Сонячні електростанції в Криму, які втратили українські "зелені тарифи", не змогли погашати взяті в російських держбанках кредити і переходять у їх власність, пише російський "КоммерсантЪ".

Про це "Ъ"розповіли три джерела в галузі і співрозмовник, близький до уряду РФ. Йдеться про проекти, якими керувала австрійська Activ Solar, що входить в бізнес-імперію наближених до Віктора Януковича братів Клюєвих. Компанія побудувала на півострові 407,2 МВт СЕС, з яких на момент анексії Криму Росією були підключені до мережі 227,5 МВт. У 2013-му році вони виробляли 25% електроенергії на півострові.

Кредити під ці проекти надавали російські Ощадбанк, група ВТБ, ВЕБ, їх дочірні структури, а також український Ощадбанк, пише "КоммерсантЪ". Борг, виданий Ощадбанком, знаходиться на балансі російського Агентства збереження вкладів (АСВ): майно (включаючи СЕС) в Криму перейшло агентству за рахунок "компенсації" кримським вкладникам банку. Загальна заборгованість СЕС перед банками становить приблизно 800 млн євро, стверджує джерело "Ъ".

Видання зазначає, що проекти зеленої генерації в Україні будувалися з розрахунком на підтримку відновлюваних джерел енергії (ВДЕ), їх окупність забезпечувалася так званим зеленим тарифом (0,446 євро за 1 кВт год). Кредити під них також видавалися в євро.

Однак у квітні 2014 року платежі ВДЕ в Криму від українського оператора "Енергоринок" припинилися і станції зупинилася. Окупаційні влади з весни 2014 року запровадили для всіх електростанцій в Криму єдиний тариф, в 2015 році він становить 3,47 руб. за 1 кВт год, надбавок для ВДЕ немає.

За словами співрозмовників "Ъ", держбанки РФ вже обговорювали питання про компенсацію витрат на СЕС на нараді у віце-прем'єра Росії Дмитра Козака в кінці минулого року, але конкретного рішення поки прийнято не було.

Голова так званого "Мінпаливенерго Криму" Сергій Єгоров (з травня 2010 по червень 2014 року - заступник гендиректора ТОВ "Актив Солар") стверджує, що СЕС в Криму "працюють на повну потужність і про їх передачу російським банкам йому невідомо. При цьому представник окупаційної влади підтвердив, що борги перед цими банками у власників станцій є і повернення кредитів утруднений без зеленого тарифу.

Джерела "Ъ" на ринку стверджують, що розвитком створених СЕС в Криму цікавиться один з великих переможців конкурсів на оптовому ринку по таких станціям, запевняють джерела "Ъ". Найбільший обсяг сонячної потужності побудують найближчими роками Hevel (підконтрольна "Ренова"), ДК "Енергія сонця" і китайська "Солар Сістемс", але у цих компаніях інтерес до купівлі СЕС в Криму заперечують.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі