"Для розміщення вантажу під митну процедуру експорту необхідно представити дозвіл ФСТЕК. Про порядок отримання дозволу та документи, необхідні для цього, дивіться Постанову № 517 від 15.08.2005 р.", - йдеться в повідомленні митниці.
Незважаючи на те, що для ведення експортної діяльності необхідно отримання дозволу в ФСТЕК, служба продовжує формувати пакет документів.
"На даний момент ФСТЕК тільки формує пакет документів, необхідний для отримання дозволу на відвантаження кожної партії. Отримання ж самого дозволу може зайняти від двох до восьми тижнів", - розповіли в російському офісі одного з найбільших світових трейдерів.
Крім іншого, за словами російських виробників, відвантаження зупинилися не тільки в українському напрямку.
"Система вимагає дозвіл ФСТЕК при відвантаженнях, як в Україну, так і в Польщу, і в Угорщину, тощо".
Ряд українських операторів повідомляють, що вони підготували документи для постачальника за аналогією з поставками ДТ. Вони стосуються призначення цієї продукції і підтверджують, що вона не буде поставлятися військовим.
Нагадаємо, що сьогодні стало відомо, що російські митні органи відмовляються оформляти партії ЗВГ для поставки в Україну, посилаючись на обмеження, введені ФСТЕК РФ.
Нагадаємо, що в 2016 році з РФ було імпортовано 782 тис т ЗВГ, що становить 74% всього імпорту. Обсяг імпорту скрапленого вуглеводневого газу в Україну в лютому порівняно з січнем знизився на 3% і склав 61,5 тис. т. При цьому більше 75% імпорту припадало на поставки з Росії, 24% – на Білорусь.
В 2016 році частка нелегальних продажів зрідженого газу у Києві досягла 70% ринку. Із-за дорожнечі бензину споживання скрапленого газу в Україні за 2016 рік зросла на 30%