Росія здатна обійти встановлений G7 ліміт цін на нафту — Reuters

Поділитися
Росія здатна обійти встановлений  G7 ліміт цін на нафту — Reuters
Вже зараз вона вживає для цього організаційні заходи.

Росія може отримати доступ до достатньої кількості танкерів для доставки значної кількості своєї нафти, обійшовши таким чином обмеження цін G7. Про це повідомляє Reuters, яке взяло коментарі у представників галузі та офіційного представника США.

Країни Великої сімки минулого місяця домовились про граничну ціну на продаж російської нафти, утім зіткнулися з невдоволенням головних гравців світової нафтової промисловості, які побоювалися, що цей крок може паралізувати торгівлю в усьому світі.

Місяці дискусій між Сполученими Штатами та цими страховими, торговельними та транспортними компаніями дещо зменшили занепокоєння щодо впливу на них санкцій, однак всі сторони тепер усвідомлюють, що Росія може значною мірою обійти цей план.

Прогнози щодо стійкості російської нафтової торгівлі та подробиці дискусій між Вашингтоном і світовою нафтовою індустрією раніше не публікувалися.

Оцінки того, що до 80-90% російської нафти продовжуватимуть надходити в обхід механізму обмеження не є необґрунтованими, заявив неназваний представник Міністерства фінансів США Reuters.

Сполучені Штати знають про те, що деякі кораблі вже змінюють країну походження, а торговельні організації переміщуються за межі G7, щоб уникнути обмежень.

Водночас, Росія нестиме додаткові витрати через необхідність здійснювати більш тривалі рейси та належність до нижчого рівня страхування та фінансування. На це, за словами чиновника, і розраховують США, які сподіваються, що з часом Росія буде змушена продавати нафту в межах цінового ліміту.

Фахівці у нафтовій промисловості також вважають, що масштаби шкоди для РФ від нафтового ембарго можуть бути значно менші, ніж здавалося спочатку.

«Теоретично є достатньо великий тіньовий флот, щоб продовжити експорт російської сирої нафти після 5 грудня», — сказав Reuters Андреа Оліві, голова відділу перевезень великої торгівельної компанії Trafigura.

«Багато з цих тіньових суден зможуть самострахуватися або вони зможуть бути застраховані російською P&I», — додав він.

Банк JP Morgan вважає вплив обмеження ціни зменшеним, оскільки Росія майже повністю обійшла заборону, розподіляючи китайські, індійські та власні кораблі, середній вік яких становить майже два десятиліття.

Це може призвести до скорочення російського експорту в грудні лише на 600 тисяч барелів на день порівняно з вереснем, додали у банку.

За словами Норберта Рукера, керівника відділу економіки та досліджень швейцарського менеджера з капіталу Юліуса Бера, переміщуються вже не лише кораблі, а й служби, необхідні для забезпечення їх роботи.

«Нафтотрейдерів, які займаються російською нафтою, більше немає в Швейцарії, Женеві чи Лондоні. Вони дедалі більше приїжджають з Близького Сходу», — сказав Ракер Reuters.

Своєю чергою, Індія та Китай останніми місяцями збільшили закупівлю російської нафти зі значними знижками, жодна з них не схвалила це обмеження. Втім, цього тижня Індія заявила, що розгляне план встановлення граничної ціни.

Обмеження ціни дасть Китаю та Індії можливість купувати російську нафту за нижчими цінами, що принесе користь їхнім економікам.

У вересні Росія експортувала понад 7 мільйонів барелів на добу.

Як повідомлялось, РФ заявила, що припинить постачання нафти в ті країни, які планують ввести обмеження ціни на неї. 

Що може вплинути на остаточне рішення стосовно «цінової стелі», читайте у статті директора Центру досліджень енергетики Олександра Харченка «Нові санкції проти російської нафти: диявол ховається в деталях».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі