Рекомендації МВФ щодо пенсійної реформи є занадто м'якими - експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Рекомендації МВФ щодо пенсійної реформи є занадто м'якими - експерт На думку Савченка, виконання рекомендацій МВФ не вирішують глобальної проблеми зайнятості в Україні © Flickr/International Monetary Fund
На думку ректора Міжнародного інституту бізнесу Олександра Савченка, щоб отримувати гідну пенсію, українці мають йти на відпочинок з 65 років.

Рекомендації МВФ щодо пенсійної реформи є занадто м'якими і не вирішують глобальну проблему зайнятості в Україні.

Про це пише у своїй статті для DT.UA Олександр Савченко, ректор Міжнародного інституту бізнесу.

"Особливий резонанс серед політиків-популістів викликали досить м'які рекомендації МВФ стосовно уніфікації всіх пенсійних систем, коригування пенсійного віку, а також скорочення умов, які дають підставу для виходу на пенсію до 60 років чоловікам та до 58 років – жінкам. Підтримуючи ці рекомендації, зазначу, що вони - занадто м'які і не вирішують глобальну проблему зайнятості в Україні, коли один працюючий утримує вже навіть більше, ніж одного пенсіонера, в той час як в більшості країн ЄС один пенсіонер утримується приблизно трьома працюючими!", - йдеться у статті.

Читайте також: МВФ може виділити Україні 1,3 млрд доларів у 2016 році і 5,4 млрд – у наступному

"Тому треба завжди казати людям правду: хочете такі ж пенсії, як у Європі, тоді і працювати треба більше - мінімум до 65 років без всяких виключень", - наголошує Савченко.

Він переконаний, що тісно з державними фінансами пов'язана проблема субсидій.

"МВФ рекомендує їх монетизувати до кінця березня 2017 року. Це також правильна рекомендація, адже діюча система веде до марнотратства, корупції, забезпечуючи пряму державну підтримку бюрократії та українських і російських бізнесменів-монополістів, які надають ці послуги, на суму 51 млрд. грн в 2017 році!", - пише Савченко.

На його думку, найкращим шляхом монетизації цих субсидій є підвищення мінімальної зарплати і пенсії до 3 тис. гривень та виключення з тарифів корупційної складової (≈15%) та нераціональних технологічних витрат (≈25%), при збереженні рекомендованих МВФ тарифів (з урахуванням їх лібералізації з 1 квітня 2017 року), за умови забезпечення конкуренції, а там, де її нема - жорстких дій Антимонопольного комітету.

Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд позитивно оцінює макроекономічну ситуацію в Україні. У той же час, необхідність ефективної боротьби з корупцією залишається ключовим викликом для українського керівництва.

Детальніше читайте в статті Олександра Савченка "Співпраця з МВФ: виконати програму і відмовитися від кредиту!" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі