Рахунки, які надають енергетики можуть не відповідати реальним показникам лічильника, навіть, якщо ці дані оперативно передаються постачальникам. Справа тому, що необхідно стежити за синхронізацією показників та переданих даних, щоб уникнути проблем з електропостачанням та загрози відключення. Якщо на це звертати увагу, рахунки будуть не “космічними”, а відповідати реальним рівням споживанням електричної енергії, повідомляє YASNO, що об'єднує значну кількість постачальників електроенергії побутовим споживачам в Україні.
Чому можуть не співпадати показники і як цього назавжди уникнути?
Спеціалісти компанії пояснили, що така ситуація можлива у двох випадках. Найпоширеніший варіант – це звичайна неузгодженість. “Ви випадково ввели показання менші за попередні або якщо працівники оператора системи розподілу під час контрольного зняття показань лічильника зафіксували дані, які відрізняються від тих, які вносили ви”, – пояснюють у коментарі.
Також є третій варіант такої несинхронності показників – встановлення у лічильник, у вас встановлена автоматизована система комерційного обліку електричної енергії, яка передає споживання 1-го числа, тому розрахунок проводитиметься за цими даними.
Якщо опції передачі даних налаштувати за рекомендаціями, астрономічних і не відповідних сум за спожиті енергоресурси не буде, запевняють в компанії.
За підрахунками постачальника електроенергії і газу YASNO, газ залишається лідером зі споживання в енергетиці України. Він складає 30% у балансі споживання енергетичних підприємств України. На другому місці – атомна енергія, яку використовують для вироблення 24% енергетичних потреб. Такі дані оприлюднив ВАС За підрахунками експертів бренду, на третьому місці залишається викопне вугілля – 22% енергетичних потреб України. Трохи менше споживається нафти та нафтопродуктів для вироблення тепла та електроенергії – 17%.