Raiffeisen знайшов вигідний для себе спосіб, як вийти з Росії

Поділитися
Raiffeisen знайшов вигідний для себе спосіб, як вийти з Росії © відкриті джерела
Менеджери Raiffeisen придумали  прихований бартер.

Група Raiffeisen, яка представлена в Росії дочірнім "Райффайзенбанком", вивчає один із способів виходу з російського ринку, який, вочевидь, є найменш збитковий. Про це повідомляє  Der Standard.

"Райффайзенбанк", можливо, піде з РФ шляхом бартерної угоди з дочкою підсанкційного "Сбєрбанка - Sberbank Europe.

Як повідомляє видання, така пропозиція обговорювалася минулого тижня на засіданні правління Raiffeisen.

Пропонується варіант обміну активів Raiffeisen у Росії на Sberbank Europe зі штаб-квартирою у Відні, який припинив роботу рік тому. У схемі може взяти участь і білоруська "дочка" Raiffeisen.

"Це по суті прихований бартер, який придумали менеджери Raiffeisen з оточення генерального директора Йоганна Штробля: російський державний Сбєрбанк отримує активи Raiffeisen у Росії, а RBI натомість отримує активи Сбєрбанку у Відні", – повідомляють ЗМІ.

Втім, офіційно в Raiffeisen таке обговорення називають  теоретичними міркуваннями, жодних практичних кроків щодо цього ще не робили.

Нагадаємо, минулого тижня про згортання банком своєї діяльності у Росії повідомляло агентство Reuters з посиланням на джерела, знайомі із ситуацією. Після початку перевірки Мінфіну США російське відділення Райффайзен Банку призупинило відкриття нових корпоративних рахунків, оскільки банку погрожували санкціями, розповіли джерела.

У лютому санкційний орган США почав перевірку щодо Raiffeisen Bank International через роботу його представництва в РФ. Управління контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) вважає, що представництво Raiffeisen Bank International відіграє важливу роль в економіці держави-терориста.

Raiffeisen глибоко інтегрований у російську фінансову систему і є одним із двох іноземних банків у списку 13 системно важливих кредитних установ російського центрального банку, що підкреслює його важливість для російської економіки, яка бореться з масштабними західними санкціями.

Вже за кілька днів, після новин про те, що санкційне відомство США почало перевірку російського бізнесу банку, який кредитує військових РФ, акції Raiffeisen Bank International зазнали найгіршого щоденного падіння з початку війни в Україні.

Раніше стало відомо, що російські дочірні банки іноземних фінустанов, зокрема Raiffeisen Bank International (Відень), Citibank (Нью-Йорк), Credit Europe Bank (Амстердам) та OTP Bank (Будапешт), надають кредитні канікули росіянам, що воюють в Україні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі