Радник глави Рахункової палати розповів про залишки на валютних рахунках НБУ

Поділитися
Радник глави Рахункової палати розповів про залишки на валютних рахунках НБУ Фото: banker.ua
За словами Мазярчука залишки складають 14 млрд грн.

Залишки на валютних рахунках Національного банку України складають 14 млрд гривень.

Про це повідомив радник голови Рахункової палати Віктор Мазярчук, пише Інтерфакс-Україна.

Чиновник уточнив, що останнім часом деякі експерти маніпулюють статистикою щодо державних фінансів.

"Станом на 1 листопада на рахунках Держказначейства було більше 15 млрд. грн. Понад 14 млрд. грн розміщено на рахунках Нацбанку у валюті. На жаль, деякі експерти маніпулюють статистикою. Вони беруть дані, прямо не пов'язані з платежами бюджету, і показують їх як суму невиплачених коштів бюджету", - сказав Мазярчук про фінансування витрат держбюджету.

Представник Рахункової палати уточнив, що системних затримок з виплатами по платежах Держказначейства в даний час немає.

Якщо подивитися на всі платежі із загального фонду держбюджету за останні два місяці, то 99% всіх оплат були здійснені протягом п'яти днів, більше 80% - протягом двох днів, а тенденція в листопаді не змінилася в порівнянні з жовтнем місяцем, зауважив чиновник.

"Оплати йдуть не тільки по захищених статтях, але і з капітального будівництва, із закупівлі товарів і послуг. Безумовно, окремі затримки з оплатою можуть бути, але вони не носять системного характеру", - сказав Мазярчук.

Раніше повідомлялося, що Кабінет Міністрів України призупинив до 31 грудня 2021 року реалізацію постанови про зростання зарплат вчителів на 20-70%.

Відзначається, що в постанові № 822 виключено підвищення меншого розміру посадового окладу в розмірі трьох прожиткових мінімумів для працездатних осіб з 1 січня 2021 року відстрочено до 2022 року схеми посадових окладів, які повинні були вступити в силу з 1 січня 2021 року виключено графу про зафіксованому коефіцієнті підвищення заробітної плати в співвідношенні до прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 2021 року.

Нагадаємо, за даними Держказначейства, за десять місяців цього роки не профінансовано видатків держбюджету на 95,7 млрд грн, з них "захищені" статті - 34,4 млрд, ще мінус 26,8 млрд грн - витрати зі Спеціального фонду держбюджету.

Тобто в сумі уряд на кінець жовтня недорахувалася 122,5 млрд грн для виконання видаткової частини держбюджету. До цих грошей логічно додати 298 млрд грн бюджетного дефіциту, спочатку закладеного до держбюджету після квітневого перегляду. Знайти такі гроші складно навіть в хороші часи, що вже говорити про кризові.

Про те, що зробила діюча влада, щоб допустити таке плачевний стан і чи можна щось виправити, читайте в тексті "Шапіто-шоу".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі