Кабмін відтермінував на рік підвищення зарплатні вчителям

Поділитися
Кабмін відтермінував на рік підвищення зарплатні вчителям © Medium
Водночас, за словами Шкарлета, підвищення заробітної платні таки відбудеться. 

Кабінет Міністрів України зупинив до 31 грудня 2021 року реалізацію постанови про зростання зарплат вчителів на 20-70%. Про це йдеться в постанові Кабміну №1149 від 23 листопада.

Зазначається, що в постанові № 822 виключено підвищення найменшого розміру посадового окладу в розмірі трьох прожиткових мінімумів для працездатних осіб з 1 січня 2021 року, відтерміновано до 2022 року схеми посадових окладів, які мали набрати чинності з 1 січня 2021 року, виключено графу про зафіксований коефіцієнт підвищення заробітної плати у співвідношенні до прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 2021 рік.

Однак, як зазначив виконуючий обов'язки міністра освіти Сергій Шкарлет, зарплати освітян зростатимуть, незважаючи на необґрунтовані рішення минулої влади та економічні труднощі через пандемію коронавірусу. 

"Цьогоріч знайдено можливість збільшити посадові оклади всіх працівників бюджетної сфери, зокрема педагогічних, науково-педагогічних і наукових працівників, із 1 вересня 2020 року на 5,8%. Уряд схвалив, і Парламент у першому читанні вже розглянув проєкт Державного бюджету України на 2021 рік, яким передбачено на галузь освіти 173,8 млрд гривень. Це на 34 млрд грн більше, ніж цьогоріч", - написав він у Telegram.

Зазначається, що посадові оклади працівників за Єдиною тарифною сіткою у 2021 році збільшуватимуться двічі: з 1 січня та з 1 липня.

"Отже, із січня 2021 року розміри посадових окладів (ставок заробітної плати) працівників бюджетної сфери, в тому числі галузі освіти і науки, збільшаться на 20%, а з липня – ще на 8,3%. Це збалансований і фінансово забезпечений проєкт бюджету. Тобто кошти на таке збільшення посадових окладів і заробітних плат на 2021 рік передбачені", - резюмував Шкарлет. 

Нагадаємо, постанова Кабміну України, яка передбачає поетапне до 2023 року підвищення окладів педагогів до рівня 4 прожиткових мінімумів, передбачала в 2021 році додатково фінансування на суму 50 млрд грн.

З державного бюджету було заплановано виділити близько 39 млрд, з місцевих - близько 11 млрд.

У зв'язку з відсутністю коштів на її реалізацію в державному і місцевих бюджетах зазначена постанова, прийнята 10 липня 2019 го року, було зупинено до 31 грудня 2020 року.

Про економічні наслідки зростання середньої зарплати в Україні читайте в матеріалі ZN.UA "Десять баксів розбрату".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі