Витрати держбюджету на 2021 рік, з огляду на перспективи щодо поширення коронавірусу, невиправдано великі. При цьому дохідна частина головного фінансового документа країни вражає своїм оптимізмом. Держбюджет на 2021 рік можна назвати ризикованим, але точно не бюджетом розвитку. Про це в своєму матеріалі пише Юлія Самаєва, редактор відділу економіки ZN.UA.
«У переліку (витрат - ред.) є все, що можна і не можна уявити: від санаторно-курортного лікування та індустріальних парків до створення патріотичних серіалів і Національної програми інформатизації. Знайти будь-який сенс або стратегію подолання або виходу з кризи в цьому асорті з потрібного і непотрібного важко. Відшукати кошти на всі 103 програми - неможливо. Навіть більше, і половину з них профінансувати, вже маючи дефіцит в 6% ВВП, не вдасться. На що саме з цих програм витрачати держбюджет, депутати вирішуватимуть під час другого читання. Але насправді ділити вони будуть гроші, яких фактично вже немає, що знижує шанси на виконання як кожної бюджетної програми окремо, так і в цілому бюджету в наступному році », - пише автор.
Розраховувати на розвиток економіки, судячи з госбюжета-2021, не доводиться. Зрозуміло, що ніякої стратегії і пріоритетів, що збільшують конкурентоспроможність України, у авторів документа немає.
«Це відверто ризикована бюджетна політика навіть у звичайній ситуації, а ми зіткнулися з умовами надзвичайними, коли треба не просто рахувати кожну копійку, а й мати резервні ресурси на випадок погіршення пандемії і загострення економічної кризи як у світі, так і в Україні. Нам не звикати - в цьому році, незважаючи на «кризовий» перегляд держбюджету, ми вже недофінансували витрати більш ніж на 90 млрд грн виключно через невміння планувати власні витрати. Але розраховувати на хоч якийсь розвиток при такій бюджетній політиці точно не варто », - зазначає автор.
Детальніше читайте в статті Юлії Самаєвої, редактора відділу економіки ZN.UA - «Про гроші, яких у нас немає, і витратах, які у нас є».