Рада знову не змогла прийняти кабмінівський законопроект про санаційний банк

Поділитися
Рада знову не змогла прийняти кабмінівський законопроект про санаційний банк © telegraf.com.ua
Законопроектом встановлюються особливості передачі та роботи санаційного банку з активами, які відчужуються державними банками та банками, в капіталізації яких взяла участь держава.

Верховна Рада у вівторок, 18 червня, відхилила урядовий законопроект про особливості діяльності санаційного банку. Законопроект був затверджений у першому читанні в квітні в ході виїзного засідання парламенту, але не набрав достатньої підтримки в ході голосування в сесійній залі ВР 4 червня.

Пропозицію направити законопроект №1154 на доопрацювання в комітет з питань фінансів і банківської діяльності та з подальшим винесенням на повторне друге читання підтримали лише 219 народних депутатів, при необхідній для прийняття рішення мінімумі в 226 голосів.

Представники опозиції виступили проти прийняття законопроекту з урахуванням зауважень до його суті і з точки зору парламентського регламенту.

"Нічого подібного з вирішенням проблем банківського сектора він (законопроект - ред.) не має. Для вирішення проблем банківського сектора існує такий інструмент, як продаж активів. Це цивілізований, відкритий прозорий спосіб забезпечення виконання зобов'язань. Цим законом (уряд - ред.) хоче створити одну монопольну структуру, яка буде працювати з усіма проблемними кредитами України", - сказав екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник (фракція "УДАР").

Законопроектом №1154 встановлюються особливості передачі та роботи санаційного банку з активами, які відчужуються державними банками та банками, в капіталізації яких взяла участь держава.

Норми законопроекту спрямовані, серед іншого, на визначення законодавчих підстав діяльності санаційного банку, врегулювання питання процесуального правонаступництва.

Крім того, проектом передбачається звільнення банків державного сектора та санаційного банку від плати за послуги державних органів, які надаються в рамках угод з передачі активів санаційному банку, а також звільнення від сплати санаційним банком судового збору.

Як повідомлялося, в ході антикризової програми рекапіталізації банків під контроль уряду перейшли три банки: Укргазбанк, банк "Київ" і Родовід Банк. Крім того, в країні працюють державні Ощадбанк і Укрексімбанк.

У вересні 2011 року уряд вирішив створити санаційний банк на базі "Родовід Банку", щоб працювати з проблемними активами державного сектора. !zn

Читайте також:

НБУ вивів тимчасову адміністрацію з "Родовід Банку" і створює на його базі санаційний банк

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі