Прокурори просять 50 млн грн застави для підозрюваного у справі "Роттердам+"

Поділитися
Прокурори просять 50 млн грн застави для підозрюваного у справі © Facebook/Назар Холодницький
Відносно фігурантів, які знаходяться за межами України, розпочато кримінальний процес.

Підозрюваного по справі "Роттердам+" екс-чиновника НКРЕКП Володимира Євдокимова затримали 8 серпня, Солом'янський суд Києва обирає запобіжний захід. Про це повідомив голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назар Холодницький на брифінгу 9 серпня.

За словами Холодницкого, прокурори просять заставу за Євдокимова в 50 млн гривень.

"Щодо Євдокимова ми клопочемо про утримання під вартою з можливістю внесення 50 млн застави. Аналогічні клопотання будуть, швидше за все, внесені і по відношенню до інших підозрюваним", - сказав він.

По інших фігурантах, яких не затримали, тому що вони знаходяться за межами України, розпочато кримінальний процес, повідомив Холодницький.

"Їх викликали до детективів у вівторок, середу і в різні дати і у разі їх неявки, будуть прийматися заходів для їх розшуку", - сказав глава САП.

"Щодо бенефіціарів, ми будемо добиратися до основних вигодонабувачів. Хто це буде, і як - залежить від доказової бази, що надано слідчими після оголошення підозр. Почекайте ще трохи", - додав він.

Нагадаємо, що 8 серпня Спеціалізована антикорупційна прокуратура оголосила про підозру шести колишнім топ-чиновникам по "справі Роттердам+".

19 липня НАБУ прийшло з обшуками до центрального офісу інвестиційної компанії ICU у Києві. Обшук проводився у межах розслідування "справи Роттердам+".

За інформацією DT.UA, ще в 2014 році Порошенко, Коломойський, Григоришин і Суркіси дійшли думки – ДТЕК Ахметова "йде на розбирання". План був затверджений, але вже в 2015 п'ятий президент України почав ухилятися і коливатися, партнери захвилювалися.

У той самий час НКРЕКП заявила, що терміново треба перейти до вільного ціноутворення на монопольному ринку електроенергії. Так зародився "Роттердам+", за версією слідства НАБУ, - перша половина угоди між Петром Порошенком і Рінатом Ахметовим.

За тією ж версією, другою половиною угоди стала купівля компанією ICU в інтересах Порошенка і з великим дисконтом облігацій компанії ДТЕК. Проводив операцію топ-менеджер ICU Макар Пасенюк, якому належить 45% акцій компанії. Після введення "Роттердам+" акції ДТЕК, яка перебувала на межі банкрутства, здорожчали на 60% і були успішно продані.

Докладніше читайте у статті Юлії Самаєвої ""Роттердам"-хрест Порошенка" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі